EXKLUZÍVNE ZÁBERY Z TRÉNINGU TOMÁŠA TATARA NA ŠTADIÓNE MARIÁNA GÁBORIKA SI POZRITE VO FOTOGALÉRII 

Krátko po tom, ako sa dozvedel, že základná časť aktuálnej sezóny NHL sa už hrať nebude a on sa tým pádom stal v nej druhýkrát po sebe najproduktívnejším slovenským hokejistom, vykorčuľoval na ľad trenčianskej MG Rink Arény Mariána Gáboríka v Trenčíne. Pre Tatara, ktorý oblieka v NHL dres Montrealu Canadiens, išlo o prvý tréning na ľade po dlhých týždňoch. „Priznám sa, že už si ani poriadne nespomínam, kedy som bol naposledy na ľade. Ak ma ale pamäť úplne neklame, tak to bolo ešte niekedy začiatkom marca. Samozrejme, že som riadne nažhavený, a to aj napriek tomu, že vo svojom fitku som sa počas uplynulých týždňov deň čo deň pripravoval individuálne. Tréning na ľade je však predsa len niečom inom,“ rozhovoril pred prvým tréningom medzi mantinelmi po koronapauze Tomáš Tatar.

V nedohranej základnej časti absolvoval dubnický rodák 68 zápasov, v ktorých získal 61 bodov (22+39), čím si vylepšil osobné sezónne maximum. Na čele produktivity Slovákov si vybudoval priepastný 39-bodový náskok pred druhým Richardom Pánikom z Washingtonu (22 bodov) a tretím Zdenom Chárom z Bostonu, ktorý získal 14 bodov. Nemrzí ho, že v životnej sezóne ho pribrzdila pandémia koronavírusu, pre ktorú sa 12. marca zatvorili všetky brány štadiónov NHL? „Nejako špeciálne som sa nad tým nezamýšľal a ani som nezúfal. Nemohol som to nijako totiž nijako ovplyvniť. Ale ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré, a Montrealu táto situácia aj určitým spôsobom pomohla. Zahráme si play-off, kam by bolo pre nás veľmi náročné sa tento rok prebojovať,“ zamyslel sa dlhoročný slovenský reprezentant.

Jeho Montreal sa predstaví v play off práve vďaka mimoriadnemu formátu. Canadiens totiž zaostávali za 8. postupovým miestom až o deväť bodov, no napriek tomu sa v 1. kole vyraďovačky pobijú o postup s Pittsburghom Penguins. „Presne pre túto situáciu som sa snažil byť stále vo forme. Presné detaily pokračovania súťaže ešte nepoznám, no verím, že vedenie NHL vymyslí čo najlepšie alternatívy, či už čo sa týka prepravy hráčov alebo celkovej bezpečnosti,“ dodal Tomáš Tatar, ktorého tréning na štadióne Marián Gáboríka bol pastvou pre oči. Na rovinu treba skonštatovať, že ani po mesiacov bez ľadu zo svojho hokejového umenia nič nestratil. Veď napokon posúďte sami.