Po smrti otca zostala na výchovu staršieho syna a mladšej dcéry mama Alexandra sama. Dušan mal v tom čase iba 12 rokov, Saška o štyri menej. Tragická udalosť z marca 1998, pri ktorej odišiel z tohto sveta predčasne Dušan Pašek st., ich ešte viac zblížila a svoju lásku dávala najavo takmer deň čo deň.

Ako sa cítil Dušan v prítomnosti žien, ktoré miloval, si pozrite v GALÉRII 

Dušan svoju mamu pravidelne navštevoval v bratislavskej Rači, Saša pre zmenu za ňou a milovaným bratom lietala z Floridy, kde už roky žije, najčastejšie ako sa len dalo. Tak tomu bolo aj pred pár dňami, keď pricestovala na Slovensko, aby všetci spoločne oslávili okrúhle narodeniny mamy Alexandry.

Neodmysliteľnou súčasťou života Dušana Pašeka, ktorého našli v piatok ráno bez známok života na bratislavskej Kolibe, bola babka Irma. Tá sa dodnes nezmierila so smrťou syna Dušana, pričom bôľ z tragédie v jeho kancelárii, kde ho pred viac ako 23 rokmi našli s prestrelenou hlavou, ako-tak zvládala po boku manžela Milana. Ten však tento svet opustil v roku 2013, a tak jej robil radosť zo života už iba vnuk Dušan. Od piatka rána už však, žiaľ, ani to nie je pravda...