Zábery zásahu polície a jeho dôvody si pozrite TU!

Matovič ohlásil drastické opatrenia, ktoré budú platiť od 1. októbra. Na Slovensku sa podľa nich nemohli konať žiadne hromadné podujatia vrátane športových. Výnimku mali dostať akcie, pri ktorých organizátor dokáže zabezpečiť negatívne testy na koronavírus všetkých účastníkov nie staršie ako 12 hodín. Športový svet na Slovensku sa po týchto nariadeniach začal búriť, pretože by to de facto znamenalo úplne zastavenie nášho športu. Hokejisti slovenských klubov však neostali len pri rečiach, ale prešli k činom. Včera v doovedňajších hodinách prišli pred úrad vlády klubovými autobusmi aj dresmi, v ktorých boli oblečení hokejisti jednotlivých tímov.

Hokejisti neskôr odovzdali aj list na úrade vlády, v ktorom vysvetlili najvyšším predstaviteľom vlády, že nesúhlasia s nariadeniami vlády. „Momentálne sme ochotní hrať aj bez divákov, hoci je to ťažké, keďže každý športovec chce hrať pred divákmi. Ak by to bolo na nejakú dobu nevyhnutné, v poriadku, ale musia prísť nejaké kompenzácie, pretože kluby a ich majitelia to nedokážu ťahať zo svojho vrecka. Všetci vieme, aká situácia je v športe, peniaze sa zháňajú ťažko na čokoľvek,“ prezradil obranca Slovana Bratislava Michal Sersen.

Zdá sa, že tieto slová padli na úrodnú pôdu. Ešte počas trvania protestu predstúpil premier Igor Matovič pred novinárov a plánované nariadenia poupravil. Na všetkých hromadných podujatiach bude môcť byť maximálne 50 ľudí. Opatrenie, ktoré v stredu vydá Úrad verejného zdravotníctva SR, bude platiť pre športové a kultúrne podujatia i omše. 

Naši ligoví hokejisti uspeli, no paradoxne sa aj prerátali. Protest sa chýlil ku koncu a hráči pomaly začali nastupovať do klubových autobusov. Odrazu však prišli policajti, ktorí si žiadali k osobnému rozhovoru organizátorov zhromaždenia. Pred mužov zákona predstúpili Sersen, Rapáč či Švárny. Dozvedeli sme sa, že hokejisti vopred neinformovali štátne orgány o protestnej akcii, pretože sa tak musí udiať. Podľa našich infomácií napokon nerobili policajti našim extraligistom problémy a celú situáciu mali vyriešiť dohovorom. 

Zábery zásahu polície a jeho dôvody si pozrite TU!