Na hráčov, ktorí nastúpili na Slovensku, totiž čaká po návrate domov tzv. skrátená karanténa. Niektorí z nich ešte po polnoci odcestovali z Bratislavy taxíkmi, Ďalší sa vracali domov v priebehu soboty. "Späť v Česku už sú futbalisti Slavie, Sparty i Plzne," referoval v sobotu predpoludním portál idnes.cz.

Český futbalový tím pustili do zápasu slovenskí hygienici napriek pozitívnym testom členov realizačného tímu. České úrady však pokračovanie tímu pre hrozbu šírenia nákazy nepripustili - po zákroku pražskej hygieničky Martiny Marešovej a konzultácii s predsedom FAČR Martinom Malíkom poslalo vedenie národného tímu mužstvo predčasne domov.

Česi majú v pondelok večer nastúpiť v Olomouci proti Škótsku, pre zrušenie zápasu im hrozí kontumácia. Najnovšie sa však rokuje o možnosti povolať do reprezentácie úplne iných hráčov a duel by sa tak mohol uskutočniť. Celý pôvodný hráčsky výber pôjde po výhre 3:1 na Slovensku do tzv. skrátenej karantény s ďalším povinným pretestovaním pred jej ukončením. "Na zvyšok realizačného tímu a sprievod bude uvalená karanténa podľa konkrétnych pokynov jednotlivých miestnych hygienických staníc," píše idnes.cz.

"Členovia českej futbalovej reprezentácie sa od piatkového večera presúvajú v oddelených skupinách domov a do klubov," potvrdil hovorca FAČR Michal Jurman.