O drafte NHL 2022 sa bude minimálne na Slovensku ešte dlho diskutovať. Útočník Juraj Slafkovský a obranca Šimon Nemec si rozdelili prvú a druhú pozíciu. To sa v minulosti ešte nestalo.

Craig Ramsay v rozsiahlom rozhovore pre journaldemontreal.com prezradil, čo radil New Jersey a Montrealu, keď sa predstavitelia organizácií pýtali na naše talenty. Draftovať mladíkov odporúčal len pod jednou podmienkou.

"Povedal som im, aby nedraftovali ‚Slavyho’ alebo Nemca, ak ich chcú ‚dať do boxu’. Musia staviť na ich kreativitu," uviedol tréner slovenského národného mužstva.

So slávnym Vincentom Lecavalierom, ktorý v súčasnosti pracuje v štruktúrach Montrealu Canadiens, sa kanadský kouč zhováral pred draftom dva razy. Bývalý útočník chcel vedieť o Slafkovskom všetko: "Prvýkrát krátko po lotérii a potom týždeň pred draftom. Hovorili sme oba razy asi 45 minút. Chcel získať všetky možné informácie o Slafkovskom aj Nemcovi.
Pýtal sa ma niekoľko otázok, no najmä sa snažil pochopiť rozdiel medzi hrou Slafkovského v národnom tíme a vo Fínsku. Devils sa so mnou rozprávali o tom istom." priblížil.

Slafkovský patril v reprezentácii medzi lídrov. Jeho hra bola odlišná od tej, ktorú predvádzal vo fínskej lige. Craig Ramsay vysvetlil, čo myslel ‚dávaním do boxu’ a zároveň objasnil, že Juraja sa oplatilo draftovať iba pod jednou podmienkou: "Áno, Juraj hral lepšie v národnom tíme ako v Liige. Vysvetlenie bolo pomerne jednoduché. Nechal som ho hrať. Dovolil som mu ukázať, čo je v ňom. Chcel som, aby zostal agresívny. Aby korčuľoval, či bol dobrý vo forčekingu. Jemu sa to páčilo. Vo Fínsku musel tvrdo dodržiavať systém. Hrali pascu, cúvali, hrali na protiútoky. Je lepší, keď ho necháte dýchať. On vám to oplatí tým, že tvrdo pracuje," dodal kanadský odborník k Slafkovského silným stránkam.