Vlani Slováci prehrali v LN s Čechmi oba zápasy. Doma v Trnave podľahli 1:2 a vonku v Prahe 0:1. "S Čechmi je to vždy špecifické. Chceme im vrátiť prehry z minulej edície Ligy národov," uviedol Zreľák na utorkovom brífingu v Senci. V Izraeli však už útočník Norimbergu nenastúpi. "Ja som od klubu dostal zákaz vycestovať do Izraela, pretože po návrate by som musel ísť do karantény a nestihol by som pohárový zápas. V klube mi nariadili, že sa po prvom zápase musím vrátiť."

Napriek obmedzeniam sa Zreľák do reprezentácie tešil, v uplynulom období ho limitovali zranenia. "Po ťažkom roku a zraneniach som už pol roka fit. Cítim sa výborne, verím, že to prenesiem aj do reprezentácie. Pre mňa je reprezentácia niečo veľké a vždy rád prídem. Som rád, že po ťažkých rokoch som tu a verím, že budem zdravý. Chcem sa presadiť a pomôcť gólmi."

 

Tréner národného tímu Pavel Hapal verí, že Zreľák napokon bude môcť nastúpiť aj v Izraeli. "My sa teraz sústredíme hlavne na prvý zápas a za ten čas, čo tu budeme, sa ešte môže veľa vecí zmeniť. Veríme, že ešte možno príde k nejakej výnimke a Adam Zreľák i všetci ostatní budú môcť vycestovať aj na druhé stretnutie," uviedol pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Hapal, ktorý zatiaľ považuje za predčasné riešiť prípadné povolanie náhradníka.

 

Generálny sekretár SFZ Peter Palenčík k situácii s uvoľnením hráčov a o prípadných výnimkách z karantény po návrate futbalistov do svojich klubov povedal: "SFZ je v komunikácii s UEFA i s niektorými národnými asociáciami, pretože vieme, že situácia momentálne nie je ružová. Minulý piatok sa nám podarilo vybaviť výnimku s Holandskom a veríme, že aj ostatné krajiny vrátane Nemecka sa nám podarí doriešiť. Čo sa týka Nemecka, do stredy by sme mali mať relevantnú informáciu."

O miesto v zostave Zreľák zabojuje s Róbertom Boženíkom. Ten po skončení uplynulej sezóny v drese holandského Feyenoordu Rotterdam zatiaľ neodohral súťažný zápas, no v príprave spolupracoval s bývalým úspešným kanonierom Robinom van Persiem.
O miesto v zostave Zreľák zabojuje s Róbertom Boženíkom. Ten po skončení uplynulej sezóny v drese holandského Feyenoordu Rotterdam zatiaľ neodohral súťažný zápas, no v príprave spolupracoval s bývalým úspešným kanonierom Robinom van Persiem. "Napriek tomu som odohral dosť zápasov, trénujeme dlho, som dobre pripravený. Verím, že aj spolupráca s van Persiem mi pomôže," povedal Boženík.
Zdroj: archív

 

O miesto v útoku bude bojovať s Michalom Ďurišom, Ivanom Schranzom a Zreľákom. "Konkurencia musí vždy byť. V reprezentácii je jedno kto bude hrať, všetci sme pripravení pomôcť. Ja sa veľmi teším, derby s Českom som ešte nezažil. Sledujem často zápasy Slavie, jej hráči sú v nominácii. Ale aj my máme kvalitný káder, verím, že budeme šťastnejší," povedal 20-ročný zakončovateľ.

Boženík bude k dispozícii v oboch zápasoch, v klube mu povolili účasť aj v dueli na izraelskej pôde. "Dostali sme od holandskej vlády výnimku. Po návrate nemusíme ísť do karantény, ale musíme ísť každý druhý deň na testy."

Medzi nováčikmi v reprezentačnom výbere SR je obranca Martin Koscelník. Obranca Slovana Liberec verí, že sa do klubu vráti v dobrej nálade: "Je to pre mňa splnený sen a som rád, že môžem byť v tejto spoločnosti. Rivalita medzi Slovenskom a Českom bude stále. Ale máme na to, aby sme ich zdolali."