O triumf však budú bojovať aj hostia, pretože aj pre nich bude znamenať víťazstvo definitívu postupu. Tabuľku vedie FC Kodaň, ktorý má deväť bodov a dvojbodový náskok pred "belasými". PAOK je tretí a tak ako Slovan má sedem bodov. Dánsky klub vo štvrtok čaká zápas na pôde outsidera Lincolnu Red Imps z Gibraltáru. Slovanu zaistí postup do ďalšej fázy triumf nad Grékmi a o tom, či by postúpil z prvého miesta, by sa rozhodlo v záverečnom zápase skupiny. V ňom nastúpia zverenci Vladimíra Weissa st. na ihrisku Kodane.

Dôležitosť štvrtkového súboja pripomenul aj tréner Weiss. Jeho zverenci v prvom vzájomnom súboji na gréckej pôde remizovali 1:1 a teraz potrebujú Solúnčanov zdolať. "Vždy, keď je nádej na dobrý výsledok alebo postup zo skupiny, tak sú očakávania veľké. Potom aj radosť je veľká alebo sklamanie je veľké. Viem, čo môžem od mužstva očakávať a takisto viem, čo môžem očakávať od súpera. Pripravili sme sa najlepšie ako vieme a ešte nás čaká dôležitý predzápasový tréning, pretože ešte mám aj vzhľadom na zdravotný stav jeden-dva otázniky v zostave," povedal Weiss v stredu na predzápasovej tlačovej konferencii.

Slovanu určite nebude k dispozícii gruzínsky stredopoliar Džaba Kankava. "Žiaľ, zomrela mu mama a odcestoval do Gruzínska na pohreb. Je to pre nás veľká strata v strede poľa, pretože robí pre mužstvo množstvo čiernej roboty. Musíme sa ho pokúsiť aspoň čiastočne nahradiť. Zdravotné problémy mal aj Joeri de Kamps a uvidíme, či bude môcť hrať," povedal Weiss. Slovan podľa neho môže vo štvrtok prekvapiť: "Dáme do toho všetko a či to bude stačiť, to vám dnes nepoviem. Samozrejme, favorit zápasu je PAOK, pretože má skúsenejších hráčov, ale na druhej strane aj naši hráči už vedia hrať v Európe a ja verím, že môžeme prekvapiť. Keď dokážeme prekonať sami seba, tak môžeme byť úspešní. Ak by sa nám to podarilo, bol by to ďalší úspech slovenského futbalu. Potrebujeme mať vo štvrtok emóciu, byť dobre takticky a fyzicky pripravení a niekedy k tomu všetkému treba aj trochu šťastia."