Fanúšikovia pod Tatrami si už dávno zvykli, že meno najmladšieho z futbalovej dynastie Weissovcov je už niekoľko rokov synonymom problémov. Úteky na diskotéku počas reprezentačného zrazu, konflikt v prevádzke rýchleho občerstvenia, kauza (ne)šoférovania pod vplyvom alkoholu s jedenástimi členmi na palube svojho luxusného auta, protestné opustenie lavičky národného tímu či naposledy močenie na verejnosti, sú toho rukolapným dôkazom. Šikovný stredopoliar mal takmer na každú zo spomínaných káuz vysvetlenie, pri ostatných ho zasa podržali kamaráti.

Najväčších rebelov futbalovej histórie si pozrite TU!

Avšak to, čo bratislavský rodák počas doterajšej kariéry „napáchal“, je len omrvinkou z toho, čoho sa v nedávnej minulosti dopustili futbaloví rebeli, ktorých pozná celý svet. Zo súčasných hráčov je azda najznámejším z nich viacnásobný taliansky reprezentant Mario Balotelli, ktorý sa pobil s trénerom Mancinim, bol obvinený z predaja drog a aby toho nebolo málo, v opitosti podpálil svoj dom ohňostrojom. Ďalším do partie je súčasný útočník Interu Miláno Arturo Vidal, ktorý ešte ako hráč mníchovského Bayernu chodil na tréningy pravidelne opitý a v rovnakom stave šoféroval svoje luxusné Ferrari. Všetko zaklincoval bitkou v nočnom bare, v rámci ktorej rozbil hlavu svojho soka fľašou vodky.

Ešte viac za ušami má dánsky futbalista Nicklas Bendtner. Rodák z Kodane sa preslávil viacerými alkoholickými eskapádami, po ktorých mu zobrali vodičský preukaz, a tak zostal odkázaný na taxík. A keďže jeden z vodičov nešoféroval podľa jeho gusta, bezohľadne ho napadol, za čo si vyslúžil 50-dňový pobyt za mrežami. Čerešničkou na torte bolo, keď sa na sklonku kariéry priznal, že na pokri prehral sedem miliónov eur. Futbalových rebelov však bolo vo svete oveľa viac, stačí si spomenúť na mená ako George Best, Diego Maradona, Paul Gasciogne či Tomáš Řepka.