Slovenský futbalový reprezentant Ivan Schranz oslávil jubilejný 100. ligový zápas prvým hetrikom v kariére. V 2. kole najvyššej českej súťaže rozhodol o víťazstve Slavie Praha v Tepliciach 3:1. Schranz nastúpil prvýkrát v základnej jedenástke "zošívaných", ktorí ho získali v lete z Jablonca.

Dvadsaťsedemročný útočník si v Tepliciach otvoril gólový účet v drese Slavie. Najskôr v 22. minúte skóroval hlavou a tesne pred koncom prvého polčasu zvýšil z hranice šestnástky strelou k ľavej žrdi na 2:1. Deväť minút pred koncom riadneho času prekonal lobom brankára a tešil sa z hetriku.

"Verím, že ja osobne i celý tím sme sa dobre naladili na duely 3. predkola Ligy majstrov proti Ferencvárosu Budapešť. Všetci sme veľmi šťastní, že sme nadviazali na úvodný ligový zápas. Ďalšie tri body sú doma, teraz nás čaká ťažký Ferencváros," uviedol Schranz pre portál iDnes.cz.

Hetrik sa mu nepodarilo streliť ani počas pôsobenia v slovenskej Fortuna lige. "Je to môj prvý hetrik medzi dospelými. Za stavu 2:1 som bol nahnevaný, že som nevyužil výbornú prihrávku od Masopusta a nepremenil tutovku. Napokon som to konečne prelomil. V každom zápase sa snažím vydať zo seba maximum a streliť čo najviac gólov. Teraz to vyšlo skvelým spôsobom, všetko klaplo," dodal Schranz.