Slavia Praha vyradila ďalšieho súpera z britských ostrovov. Po Leicestri si "sešívaní" poradili aj so slávnym Rangers po výsledkoch 1:1 a 2:0. Odvetný zápas sa však do histórie zapíše nie pre svoju futbalovú krásu ale pre brutalitu a surovosť, ktorú predvádzali hráči škótskeho klubu a možný rasizmus zo strany hráča Slavie.

Vyvrcholením surovej hry zverencov Stevena Gerrarda bol moment, keď Kemar Roofe atakoval brankára Slavie Kolářa. Anglický útočník zasiahol kopačkou strážcu svätyne hostí priamo do tváre a predčasne putoval pod sprchy. Rangers sa prestali koncentrovať na výsledok zápasu a naďalej hrali svoju špinavú hru. V 71. minúte videl druhú červenú kartu domácich Leon Balogun.

Frustrácia glasgowskeho klubu sa stupňovala a na ihrisku vznikali šarvátky. Tá najdôležitejšia sa odohrala v 88. minúte, keď si obranca Rangers Glen Kamara vysvetľoval nevedno čo s obrancom Slavie Ondřejom Kudelom. Líder defenzívy pražského klubu mu vzápätí pošepkal do ucha štipľavé slová, na čo Kamara reagoval pred očami všetkých aktérov slovami: "Racist, racist!"

Na Kudelu okamžite vyštartovala hŕstka domácich a rozhodca mal čo robiť, aby situáciu upokojil. V oficiálnom vyjadrení Slavie sa píše, že Kudela povedal Kamarovi "fuc*ing guy" čo v preklade znamená "zm*d". Je to ale naozaj pravda?

Vzniknutá situácia mala dohru aj v útrobách štadióna, kde Kamara údajne napadol Kudelu a zmizol do šatne. Následne samotný hráč a celé vedenie Slavie rasizmus popreli.

NAHRÁVKA NÁHRADNÉHO BRANKÁRA KOVÁŘA

Na sociálnych sieťach sa začala šíriť hlasová nahrávka náhradného brankára Slavie Praha Přemysla Kovářa, ktorú posielal priateľom približne hodinu po zápase, v ktorej opisuje dianie počas incidentu.

"Nahrávku som spravil asi hodinu a štvrť po zápase. Prišlo mi absolútne neuveriteľné, akým spôsobom Rangers s nami po zápase zaobchádzali," vysvetľoval Kovář. "Jediným zdôvodnením neuveriteľnej situácie vrátane fyzického napadnutia môjho kamaráta Ondřeja Kúdelu je údajné tvrdenie hráča Kamaru, že mu Ondřej Kúdela povedal fuc*ing monkey, teda opica. Ja som to osobne od Ondra nepočul a Ondro to aj v priateľských rozhovoroch medzi nami popiera, čomu verím. Tie slová sú len nepravdivým obvinením zo strany hráča. V nahrávke som popisoval hlavne túto neuveriteľnú situáciu, ktorú organizátori obhajovali týmto nepravdivým výrokom."

Bude zaujímavé sledovať, ako sa situácia vyvinie, UEFA sa už prípadom zaoberá.