Tréner Ole Gunnar Solskjaer z Manchestru United je pred sobotňajším šlágrom najvyššej anglickej futbalovej súťaže na pôde Tottenhamu Hotspur pod veľkým tlakom. Utorňajší tréning viedol po sérii nepriaznivých výsledkov, ktorá vyvrcholila domácim debaklom 0:5 od odvekého rivala FC Liverpool.

Pre nórskeho kouča to bola najťažšia prehra vo funkcii. Zdroj z prostredia klubu však potvrdil pre agentúru DPA, že Solskjaer nechýbal v tréningovom centre Carrington. V utorok odštartovali prípravy na najbližší duel, v pondelok mali hráči voľno. "Do ďalšieho zápasu už musíme ísť v správnom rozpoložení. Manchester United prežil ťažké časy aj v minulosti a vždy sa z nich otriasol. Musíme to prekonať a začať pracovať na výkonoch, výsledkoch, čistých kontách," povedal Solskjaer.

Toho bol počas dnešného dňa osobne navštíviť aj jeho bývalý tréner a ikona klubu Sir Alex Ferguson. Podľa britských médii má Solskjaer teraz tri zápasy nato, aby sa veci dostali do správnych koľají. Podľa medializovaných správ mu bezprostredne nehrozí odvolanie, no podľa stávkových kancelárií je najväčší favorit na jeho prípadné vystriedanie Talian Antonio Conte.