"Som veľmi šťastný, že sme sa dostali už do 3. predkola. Chceme ďalej snívať náš veľký sen a všetci veríme, že sa tu v Linzi neskončí. Vieme, že LASK má veľkú kvalitu, jeho mužstvo dokáže hrať zápasy vo veľkej intenzite. V minulom ročníku sa kvalifikoval medzi 16 najlepších v Európskej lige. My máme tiež dobrý a mladý tím, ktorému sa darí nielen doma, ale aj na medzinárodnej scéne. Chceli by sme vyťažiť z našej súčasnej formy. Hráčom som povedal, aby si tento zápas užili. Môžeme iba získať, nikto od nás neočakáva víťazstvo. Napriek tomu máme isté plány a ciele. Pokúsime sa využiť šancu, ktorá sa nám naskytla. Vo futbale je možné všetko," povedal Storck na predzápasovej tlačovej konferencii v Linzi.

Jeho zverenci sa na štvrtkový duel v treťom najväčšom rakúskom meste naladili nedeľným víťazstvom 4:2 nad Senicou, ktoré bolo už ich siedme vo Fortuna lige. DAC je vďaka tomu s plným počtom 21 bodov suverénne na čele tabuľky.

Kapitán posledného slovenského zástupcu v EL Zsolt Kalmár je presvedčený, že jeho tím čaká jeden z najťažších a najdôležitejších zápasov v tomto ročníku: "Bude to ťažké, Linz má skúsené mužstvo. Neprichádzame však v porazeneckej nálade. Atmosféra v našom tíme je od zápasu k zápasu lepšia a verím, že zajtrajšok ju nepokazí. Bola by to naozaj paráda, keby sme postúpili do play off. Chceme si užiť možnosť hrať v 3. predkole a pokúsime sa prekvapiť domácich naším štýlom hry."

Článok pokračuje na druhej strane...