Adams hrával za niekoľko francúzskych klubov vrátane Nice a spomínaného PSG predtým, ako sa jeho život v roku 1982 tragicky obrátil naruby. 

Francúzsky reprezentant, ktorý mal v tom čase 34 rokov, vošiel do lyonskej nemocnice, aby podstúpil rutinnú operáciu na odstránenie problému s kolenom.

SMRTEĽNÁ DÁVKA ANESTETIKA

Od momentu, kedy sa bývalý futbalista podrobil operácii kolena, ktorá dopadla katastrofálne, prešlo už 39 rokov. Osudným mu bola dávka anestetika pred operáciou, ktorá mohla byť v najhoršom prípade aj smrteľná, no v podstate dnes 73-ročného rodáka zo Senegalu odpísala nadobro. Nadmerná dávka anestetika spôsobila masívne poškodenie mozgu, ktoré zapríčinilo takmer už 40-ročnú kómu. Adams, po odchode z nemocnice už nikdy nechodil, nerozprával alebo dobrovoľne nepohol so žiadnym zo svojich svalov.

PRI ŽIVOTE HO DRŽÍ MANŽELKA

Bývalý stredný obranca trávi väčšinu dňa vo svojom dome na juhu Francúzska. Šťastím je, že dokáže dýchať bez prístrojov. Oporou mu je jeho manželka Bernadette, ktorá sa celé roky oňho stará: "Nikto nikdy nezabudne dať Jean-Pierrovi darčeky, či už má narodeniny, alebo sú Vianoce či Deň otcov. Je tu stále s nami," povedala v roku 2020 pre CNN. Bernadette je silná žena avšak čím viac času prejde, tým je to horšie: "Verím, že sa jedného dňa z toho dostane, ale čas beží a nič sa nemení a veľmi ma to trápi," dodala.

Dodnes bývalému futbalistovi nikto nevedel pomôcť. Veda ešte nie je natoľko vyvinutá, aby sa vysporiadala aj s takýmito hrozivými prípadmi, čo priznala aj zdrvená manželka bývalého futbalistu: "Možno jedného dňa sa ho podarí zachrániť, dúfam v to. Jeho stav sa nezhoršuje, musíme len čakať," uviedla na záver.