Parížania mali v piatkovom zápase výraznú prevahu v držaní lopty i pri tvorbe nebezpečných útokov, ale boli to hostia, ktorí sa v Parku princov dostali do vedenia. Po strate lopty Marca Verrattiho pred súperovou šestnástkou predviedli v 36. minúte rýchly brejk, Sofiane Boufal našiel krížnou prihrávkou do vápna Angela Fulginiho a ten dorazil loptu do siete. V závere polčasu neplatil zásah Andera Herreru pre ofsajd. Domáci v druhom polčase ešte viac zatlačili súpera a v 69. minúte sa im podarilo znížiť, keď Mbappe nacentroval loptu z pravej strany na hlavu Danila Pereiru. Gól preskúmal VAR, no platil.

Francúzsky reprezentačný útočník dokonal obrat v 87. minúte, keď premenil penaltu. Rozhodol o nej až videoasistent rozhodcu, lopta po hlavičke Maura Icardiho, ktorému nacentroval Mbappe, v šestnástke trafila do ruky mierne od tela obrancu Pierricka Capelleho. Rozhodca tento moment nepostrehol a tak sa v hre najprv pokračovalo. Pri ďalšom prerušení hry už zaúradoval VAR, hlavný rozhodca Bastien Dechepy si situáciu pozrel na obrazovke a ukázal na biely bod. Capelleho ruke však predchádzal iný zákrok, keď Icardi potiahol za ruku obrancu Romaina Thomasa, ten spadol a argentínsky útočník sa vďaka tomu dostal k hlavičke. To však Dechepy na videu neskúmal.

"Nie je žiadna hanba prehrať na tomto štadióne, no nie takýmto spôsobom," hneval sa Thomas. "VAR ma už pomaly unavuje. Nalejeme doň milióny a ani nevieme, ako ho používať. Icardi ma na začiatku akcie fauloval, potiahol ma za ruku, spadol som a on z toho vyťažil penaltu," uviedol hosťujúci hráč pre Amazon Prime.

Pokračovanie článku aj s vyjadrením rozčarovaného trénera hostí nájdete na druhej strane...