V kádri na duel v Severnom Írsku a zápasy Ligy národov so Škótskom (15. novembra o 15.00 h v Trnave) a Českom (18. novembra o 20.45 h v Plzni) figuruje aj krídelník Slovana Bratislava Vladimír Weiss. Toho však trápi svalové zranenie, pre ktoré vynechal aj víkendový ligový zápas v Michalovciach. "Momentálne je tu desať hráčov, Weiss je jedným z nich. Má natiahnutý sval. Malo by ísť o mierne poškodenie. Je to otázka pár dní, urobíme všetko, aby bol v poriadku. Pekarík je tu, z Herthy sme nedostali oficiálnu požiadavku, že nechcú uvoľniť hráča. Som šťastný, že je tu a že bude reprezentovať Slovensko. Verím, že všetci hráči z tímu urobia všetko, aby sme uspeli," povedal tréner SR.

V zahraničných médiách, najmä nemeckých a talianskych, sa objavili informácie, že kluby nie sú príliš ochotné uvoľniť hráčov na asociačné termíny. Po návrate by im totiž hrozila preventívna karanténa. Tarkovič v tomto smere podal dobré správy: "Situácia je taká aká je. Ja rešpektujem platné pravidlá a v prípade, že sa kluby takto rozhodnú postupovať, nič s tým nespravíme. Majú na to právo. Na druhej strane, pre kluby aj pre hráčov je hrať takýto zápas motivujúce. Myslím si, že všetci sa budú snažiť nájsť cestu. Takýto zápas sa hrá raz za desaťročie. Nemám žiadnu informáciu od žiadneho klubu, ktorý by takto chcel postupovať pri našich hráčoch."

Na zraze už bol aj Albert Rusnák z Realu Salt Lake City (MLS) a k tímu sa pripojí aj Tomáš Suslov z holandského Groningenu. "V klube už nemajú šancu hrať v play off a klub nám tak vyšiel v ústrety. Chcem sa Realu Salt Lake poďakovať. Suslov nie je pre mňa prekvapenie. Je tu, keďže Haraslín je v karanténe a prísť nemôže. Suslov je v zápasovom aj tréningovom procese, aj to rozhodlo v jeho prospech."