Dvadsaťdeväťročný kmeňový hráč Arsenalu  je jedným z piatich ľudí, ktorí boli vo štvrtok okolo 18:30 napadnutí besniacim útočníkom. Ide o štyridsaťšesť ročného Taliana, ktorého vyčínanie si vyžiadalo jednu obeť. Je ňou zamestnanec obchodného domu, ktorý utrpel vážne bodnutia v oblasti hrudníka a brucha, ktorým počas prevozu do nemocnice podľahol. Pablo Mari, ktorý bol v centre aj s manželkou a synom, musel byť prevezený helikoptérou do nemocnice.

Pár hodín po incidente sa k situácii vyjadril aj riaditeľ Monzy Adriano Galliani. "Drahý Pablo, všetci sme s tebou a máme ťa radi. Bojuj ďalej, si bojovník a rýchlo sa uzdravíš," napísal bývalý šéf AC Miláno a sociálnej sieti Twitter.

Podporu vyjadril aj obrancou kmeňový klub Arsenal:„Všetci sme ostali šokovaní, keď sme sa dozvedeli tú strašnú správu o incidente v Taliansku, pri ktorom sa zranilo niekoľko ľudí  vrátane nášho hráča Pabla Mariho." aše myšlienky sú s Pablom a ďalšími obeťami tohto hrozného činu."

K bodnutiu malo dôjsť v supermarkete  v nákupnom centre na predmestí Milána. V ňom sa nachádzalo viac ľudí ako obvykle, keďže v neďalekej hale mala koncert skupina Placebo. Útočník údajne schmatol nôž z regálu v obchode a začal s ním útočiť na náhodných nakupujúcich.