Útočníkovi sa tiež nepáči spôsob, akým vedenie klubu vyhodilo kritika do vlastných radov Zvonimira Bobana, ktorý v AC Miláno pôsobil ako športový riaditeľ. Azda aj preto, že Boban do Milána Ibrahimoviča zlákal. Zároveň sa Ibrahimovič nestotožňuje s rozvojovým projektom mužstva.

Zlatan Ibrahimovič je tak pripravený opustiť taliansky klub aj za cenu, že nebude hrať. O nového zamestnávateľa však nemusí mať núdzu, pretože odchádza ako voľný hráč. Toto rozhodnutie je vraj neodvolateľné a je prekvapením aj pre generálneho riaditeľa klubu Ivana Gazidisa.

Hviezdny Ibrahimovič by však Taliansko nemusel opustiť nadobro. Pošuškáva sa o jeho prestupe do Neapola, kde by ho rád videl tréner mužstva a bývalý Švédov spoluhráč z AC Miláno Gennaro Gattuso.

Ibrahimovič obliekal červeno-čierny dres už v rokoch 2010 - 2012. Od januára 2020 za AC Miláno v 10 zápasov skóroval štyrikrát. Spolu s ostatnými gólmi v milánskom drese, celkovo 60, sa podľa denníka La Gazzetta stal najlepším strelcom klubu za posledných 10 rokov.