Juventus, ktorý bol majstrom Talianska v posledných deviatich sezónach, podáva v tej prebiehajúcej nepresvedčivé výkony. Nielenže s určitosťou nezíska titul, ale momentálne je na pozícii, ktorá mu zaručuje len účasť v Európskej lige.

Keď nie sú výsledky, ani atmosféra a tímová chémia nemôžu byť dobré. Aby toho nebolo málo, viacerým hráčom dochádza trpezlivosť a vadia im vraj maniere Cristiana Ronalda. Informoval o tom španielsky denník AS, ktorý napísal, že niektorým hráčom vadia maniere Portugalčana. Či už jeho prístup, večné gestikulovanie, keď nedostane prihrávku, najnovšie sa k tomu mala pridať Ronaldova absencia na tréningu.

Portugalčan na ňom chýbal a dôvodom mala byť účasť na reklamnej akcii, na ktorej si mal okrem iného vyzdvihnúť luxusné Ferrari. Na akcii bol prítomný aj prezident Juventusu Andrea Agnelli.

„Ronaldo sa rozhodol dať si pondelkové voľno po zdrvujúcej prehre 0:3 proti AC Miláno. Namiesto tréningu sa ukázal v Maranello, domove Ferrari,“ píše anglický denník The Sun.

V závere nevydarenej sezóny sa špekuluje o budúcnosti Ronalda, ale aj trénera Andreu Pirla. Podľa viceprezidenta klubu Pavla Nedvěda obaja zostanú v Juventuse. Ak sa však „Starej dáme“ nepodarí postúpiť do Ligy majstrov, odchod Ronalda, ktorý poberá astronomický plat 31 miliónov eur za rok, by Juventusu určite pomohol a finančne ho odľahčil.

Podľa slov Ronaldovej mamy by jej syn mohol opustiť Turín a hrať od budúcej sezóny v drese Sportingu Lisabon, kde odštartoval kariéru vo veľkom futbale. „Porozprávam sa s ním a poviem mu, aby sa vrátil. Ďalší rok bude hrať na Alvalade (štadión Sportingu, pozn.). Prehovorím ho,“ povedala na video Cristianova mama, ktorá bola osobne prítomná na oslavách ligového titulu fanúšikov Sportingu.