Michal Čierny na rovinu prezradil, kto by rád videl mladého Slováka vo svojom drese. Okrem Hellasu Verona, kam zamieril na hosťovanie, vymenoval štyri konkrétne kluby. „Ide o talianske Udinese, grécky PAOK Solún, turecký Samsunspor a Slovan Bratislava,“ povedal Čierny v rozhovore pre tvnoviny.sk.

Hellas do rokovaní vstúpil na poslednú chvíľu a celé sa to podľa agenta „upieklo“ veľmi rýchlo. „V stredu večer sa to začalo riešiť a vo štvrtok prišla konkrétna ponuka a rokovalo sa. V piatok sme absolvovali vstupné testy a doriešili administratívne záležitosti,“ pokračuje agent.

Potom, ako sa nahlas hovorili o Suslovovom odchode z Groningenu, sa nahlas hovorilo o jeho možnom príchode do Slovana. Podľa Čierneho bol skutočne blízko k tomu, aby sa vrátil do rodnej krajiny.

„Slovan urobil pre jeho angažovanie maximum, čo si vážime. Záujem bol veľký, obojstranne. Slovan hrá v posledných rokoch pravidelne Európu a je to značka. Bol by na očiach, je v reprezentácii,“ hovorí Čierny, ktorý dodal, že napriek platnému kontraktu v Groningene bol jasným cieľom Suslova a jeho agenta odchod z tohto klubu:

„Naším jednoznačným cieľom od začiatku bolo, aby odišiel. Je príliš dobrý na to, aby hral druhú holandskú ligu,“ dodal.