Tak ako bežných ľudí, tak aj futbalistov a aj tie najväčšie hviezdy zasiahla kríza koronavírusu. Obmedzený pohyb, karantény, rušenie športových podujatí, počnúc zápasmi až k turnajom. Inak tomu nie je ani vo futbale. najhoršia situácia s koronavírusom v Európe je však práve v Taliansku.

Práve tam pôsobí, rovnako ako Milan Škriniar, aj belgický futbalový reprezentant Romelu Lukaku. Dokonca obliekajú rovnaké dresy. Lukaku sa rozrozprával o tom, ako ťažko sa mu momentálne žije: „Nemôžem ísť von, nemôžem trénovať. Už som tu zavretý deväť dn í. Chýba mi bežný život. Chýba mi mama, môj syn, brat, ľudia vonku," spovedal sa útočník Interu Miláno.

„Chýbajú mi skrátka všetci. Nemôžem mať bežný kontakt s človekom. Cnie sa mi za tréningom, futbalom pred všetkými fanúšikmi," prezradil Lukaku. Situácia v Taliansku je napätá a aj keď je Serie A prerušená len dočasne, čoraz častejšie sa vynárajú otázky, či sa vôbec dohrá.

Medzi všetkými negatívami tejto ťažkej situácie sa vša krpedsa nájde aj kúsok svetla. Ľudia si konečne začínajú vážiť to, čo brali ak osamozrejmosť. A inak tomu nie je ani v prípade futbalistu: „Teraz prichádzam na to, že by som si mal oveľa viac vážiť všetko, čo mám," dodal Lukaku.