Po dlhšom čase sa do čela najvyššej talianskej súťaže Serie A dostalo AC Miláno. V utorňajšom súboji zdolalo FC Turín 1:0 o čo sa gólom postaral francúzsky reprezentant Olivier Giroud. Rossoneri ostanú lídrom minimálne do štvrtka, keďže v čele majú trojbodový náskok pred SSC Neapol, ktorý má duel s Bolognou k dobru.

Ďalšia dobrá správa pre AC prišla po stretnutí akcionárov klubu. Vedenie oznámilo za finančný rok 2020/21 stratu 96,4 milióna eur. Je to o takmer polovicu menej, ako malo sezónu predtým - za sezónu 2019/20 to bolo 194 miliónov eur. "Nie je to jednoduché a máme pred sebou ešte dlhú cestu – v nemalej miere kvôli súčasnej kríze, ktorá naďalej ovplyvňuje celý sektor – ale obraciame ju," povedal prezident AC Paolo Scaroni.

Navyše, AC Miláno je v omnoho lepšej finančnej pozícii, ako jeho konkurenti v Serie A. Inter Miláno oznámil minulý mesiac ročnú stratu 245,6 milióna eur, čo je vôbec najvyššia mínusová čiastka v histórii súťaže. Juventu Turín vykázal zase stratu 210 miliónov eur. AC dokázalo straty zo zápasov bez fanúšikov kompenzovať vyšším príjmom z televíznych práv a lepšími sponzorskými zmluvami.