Nakoľko Milanovi v lete končí kontrakt tak už teraz môže rokovať so záujemcami o prípadnom kontrakte, ktorý by vošiel do platnosti v lete. V hre je však možný aj odchod už počas prebiehajúceho prestupového okna, nakoľko to je pre Inter posledná možnosť ako za jeho služby získať aspoň dáku kompenzáciu.

Nerazzurri, ktorí aktuálne Škriniarovi platia 3,8 milióna eur ročne, sa snažia s hráčom kontrakt predĺžiť, no konkurovať PSG a anglickým celkom bude minimálne z finančného hľadiska nemožné. Taliansky denník Tuttosport uvádza, že klub ponúka obrancovi zmluvu s ročným príjmom 6 miliónov eur v čistom a to vrátane bonusov. Škriniarov agent má požadovať ešte o milión viac, no vedenie Interu nemôže ísť vyššie a to kvôli platovému stropu, ktorý má klub stanovený.

Talianska Gazzetta informuje, že PSG láka nášho kapitána na plat 9 miliónov ročne. Je dosť možné, že celý transfer sa zrealizuje už počas zimy, nakoľko zdravotné problémy trápia obrancu PSG Presnela Kimpembeho. Škriniar by mal byť k dispozícii za 20 miliónov eur, čo rozhodne nie je čiastka, ktorú si francúzsky celok nemôže dovoliť.