Ešte donedávna Inter označoval Škriniara ze "nepredajného". Situácia sa však zmenila po nepresvedčivých tohtosezónnych výkonoch slovenského zadáka, ktorého médiá na Apeninskom polostrove kritizovali po remíze 2:2 v predchádzajúcom kole na ihrisku Hellasu Verona. Podľa nich príliš "nepasuje" do trojčlennej obrannej línie kouča Antonia Conteho. Koncom júna nahneval svojho zamestnávateľa aj červenou kartou a vulgárnym výstupom na adresu rozhodcu v domácom ligovom súboji so Sassuolom (3:3), za čo si vyslúžil stopku na tri zápasy i finančnú pokutu.

Najvážnejším kandidátom na získanie 25-ročného Škriniara je teraz Manchester United, ktorý údajne už ponúkol za jeho služby 65 miliónov eur. V hre o jeho angažovanie majú byť aj Manchester City a Paríž St. Germain. Škriniar prišiel do Interu v lete 2017 zo Sampdorie za 34 miliónov eur. Vlani v máji podpísal s Interom nový kontrakt do júna 2023.

Inter sa v pondelok vďaka triumfu dostal na druhé miesto Serie A o skóre pred Lazio Rím, Atalanta Bergamo zaostáva o jeden bod. Líder Juventus má na čele osembodový náskok. Škriniar nastúpil až v 76. minúte. Do vedenia sa síce dostali hostia gólom Andreu Belottiho v 17. minúte, ale Milánčania rozhodli o svojom víťazstve po zmene strán. Postupne sa presadili Ashley Young, Diego Godin a Lautaro Martinez. "Hoci sme dlho prehrávali, určite sme si dnes zaslúžili bodovať naplno. Na Juventus to už asi nebude stačiť, ale chceme naďalej vyhrávať a uvidíme, na akú priečku to bude na konci sezóny stačiť," povedal strelec druhého gólu Godin po zápase pre Sky Sport Italia.