Nový kapitán našej reprezentácie je v Interi Miláno modlou. Odohral tam už päť sezón. Fanúšikovia si ani len nechcú počuť, že by mal klub opustiť. Napriek tomu to však vyzerá, že volanie európskych gigantov bude silnejšie. „Je to hlavne na Milanovi. Ak cíti, že zmena má prísť a treba ju zrealizovať, tak nie je o čom. V Interi je už päť rokov, stala sa z neho stálica a je pevnou súčasťou tímu. Možno však už potrebuje novú motiváciu a zmenu prostredia. Každopádne je to na ňom, sám musí vedieť, čo je pre neho najlepšie,“ zdôraznil pre Šport24.sk Ján Ďurica.  
 
Jeho niekdajší reprezentačný spoluhráč Marek Sapara má podobný názor. „V Interi je považovaný za jedného z najlepších obrancov sveta, darí sa mu, vyhral s nimi titul a darí sa mu tam. Je veľmi ťažké povedať, ako by som sa na jeho mieste zachoval, musel by som sa vžiť do jeho kože. Môže pokračovať ďalej, otázne však je, či nehľadá novú motiváciu. Ak to tak je, potom rozmýšľa správne,“ povedal rozhodne.
 
Bývalý skvelý obranca a opora nášho národného výberu má jasno v tom, kam by mal prestúpiť, ak k tomu dôjde. „Myslím si, že by mu skôr vyhovovalo Anglicko. Hlavne tým štýlom, ktorým hrá. Je tvrdý, hrá fyzickú hru, je vysoký a je kvalitný vo vzduchu. Podľa týchto aspektov si myslím, že by mu vyhovovala viac. Priemier League je určite kvalitnejšia ako francúzska liga. Na druhú stranu, hrať s hráčmi ako Messi, Neymar či Mbappé musí byť sen pre každého futbalistu. Najdôležitejšie však je, ako som povedal, rozhodujúce bude, kam to viac ťahá Milana,“ nechal sa počuť Ján Ďurica.
 
Hoci sa v prípade jeho odchodu zhodli, na jeho prípadnej novej destinácii však už nie. „Myslím si, že ak by už mal opustiť Inter, tak by mal zamieriť do PSG. Každého by lákalo hrať s hráčmi ako je Neymar či Messi a kryť im chrbát. Dlhé roky majú za cieľ vyhrať Ligu majstrov a práve Milan by im k tomu mohol pomôcť. Čo sa týka ligy, hoci Premier League je veľmi kvalitná, tak aj francúzska liga je veľmi náročná a mohla by mu pomôcť v ďalšom rozvoji v kariére,“ uzavrel Marek Sapara.