Prehra 0:2 z predchádzajúceho vzájomného stretnutia v 18. kole talianskej Serie A je pre Juve na čas zabudnutá. Utorkové víťazstvo sa nerodilo ľahko, ako prví sa do streleckej listiny zapísali domáci. V 9. minúte prerušil Juventusu 407-minútovú sériu bez inkasovaného gólu Argentínčan Lautaro Martinez. Ešte pred polčasovou prestávkou však Cristiano Ronaldo otočil zápas dvoma gólmi v prospech hostí. Prvý padol z pokutového kopu, druhý po riskantných manévroch Interu na pravej strane a po následnej chybe stopéra Alessandra Bastoniho. Ronaldo v pressingovom šprinte dostal jeho a brankára pod tlak, uchmatol im loptu a ľavačkou pod uhlom ju poslal dlhou diagonálou od žrde za bránkovú čiaru.

"V zápase, v ktorom sme s Interom v lige prehrali, sme neboli vo svojej koži, no poučili sme sa z neho. Vyhrali sme taliansky superpohár (pozn. 2:0 nad Neapolom) a uvedomili sme si, že dokážeme byť konkurencieschopní na všetkých frontoch. Udržali sme si pozornosť a mali naozaj správny prístup. Po zmene strán sme síce trochu poľavili a Inter nás zatlačil, no to je počas 90 minút normálne," povedal tréner Juventusu Andrea Pirlo.

Pirlo sa v 76. minúte dostal do výmeny názorov s Ronaldom, ktorý nebol nadšený, že musel ísť predčasne z ihriska: "Rozumiem jeho frustrácii. Bolo to však správne rozhodnutie. Potrebujem ho totiž v nasledujúcich zápasoch, a ak mu môžem dopriať čo i len pár minút oddychu, urobím to."

Inter domáca prehra mrzí, keďže bola po individuálnych chybách, prvú spravil zbytočným faulom v 16-ke Ashley Young. "Dali sme do toho všetko a sme naozaj sklamaní. Juventus sa na svoje góly vôbec nenarobil. Úprimne, nepamätám si, že by musel Handanovič vytiahnuť nejaký väčší zákrok. Spravili sme dve obrovské chyby, vďaka ktorým sa súper dostal do vedenia. Napriek tomu sme ho dokázali dostať pod obrovský tlak, no pred bránkou sme neboli dostatočne nebezpeční. V odvete musíme zvíťaziť o dva góly, čo nebude prechádza ružovou záhradou. Urobíme však pre to všetko," konštatoval tréner Antonio Conte na margo šancí Interu na zisk Talianskeho pohára po 10 rokoch. Odveta je na programe budúci utorok.