Juventus momentálne jasne vedie taliansku ligu s osembodovým náskokom pred druhým Neapolom a Ronaldo si to rozhodne užíva. Po slabšom úvode v drese „Starej dámy“ sa v tíme aj v Serie A aklimatizoval. „V Taliansku sa mi páči. Len som sem prišiel a médiá o mne píšu v dobrom. Aj Turín ako mesto sa mi páči, hoci je odlišný a menší ako Madrid. Mám rád ľudí, fanúšikov aj klub,“ začal svoje rozprávanie Ronaldo.

Ronaldo junior získal svoju prvú trofej: Tati, tu je ďalšia do zbierky

Portugalčan odhalil, že pred odchodom z Realu Madrid mal na stole hneď niekoľko ponúk. „Nebudem ich konkretizovať a menovať. Juventus však bol ideálna možnosť, klub s obrovskou históriou. Poznal som jeho atmosféru na štadióne, hral som predtým proti Juventusu niekoľkokrát. Samozrejme, nebol som si istý na 100 percent, že idem do najlepšieho klubu na svete, keďže som strávil deväť rokov v Madride. Bol som si však istý, že som v správnom čase urobil správne rozhodnutie.“

Ronaldo prehovoril o Reale, Juventuse a poslal odkaz Messimu: Potrebuje ma viac ako ja jeho
Zdroj: youtube

Ronaldo hral okrem Juventusu vo veľkokluboch ako Real Madrid a predtým Manchester United. Taliansky klub a najmä hráči v ňom mu však výrazne pomohli aklimatizovať. „Sú to všetko špičkové kluby vo svojich krajinách, majú však jeden rozdiel. Tu v Juventuse je najlepšia partia, s akou som kedy hral. Cítime sa ako jeden tím a nie ako niekde inde, kde si zopár hráčov myslí, že sú lepší ako druhí. V Juventuse sú všetci pokorní. Ak Dybala alebo Mandžukič nestrelia gól, aj tak sa usmievajú. Pre mňa je krásne cítiť tento rozdiel. Aj v Madride sú pokorní ľudia, ale je to iné. V Juventuse to je rodinnejšie,“ opisuje Ronaldo.

FOTO Takto sme ju dávno nevideli. Manželka futbalistu Maka sa vyzliekla: TOTO telo porodilo dve deti?!

Jeho slová sú v rozpore s tým, čo predvádzal a hovoril v Reale. Góly svojich spoluhráčov často neoslavoval a v jednu chvíľu dokonca vyhlásil nasledovné: „Ak by bol každý v tíme na mojej úrovni, boli by sme prví. Každý rok hrám podľa médií zle, ale čísla a štatistiky neklamú.“ Nuž, zmena prostredia zrejme mení aj názory, aspoň u Ronalda.

Cristiano Ronaldo a Mario Mandžukič po strelení gólu.
Cristiano Ronaldo a Mario Mandžukič po strelení gólu.
Zdroj: getty images

Ofenzívna hviezda vie porovnať futbal v jednotlivých ligách. V čom je hlavný rozdiel medzi technickou španielskou a defenzívne prepracovanou talianskou? „Talianske mužstvá sú dôslednejšie v bránení, v Španielsku je to v tomto smere uvoľnenejšie. V Taliansku je dôraz na koncentráciu a odhodlanie väčší. Inak je to na podobnej úrovni.“

Ronaldo nezabudol ani na Messiho, s ktorým súperil dlhé roky priamo na ihrisku v španielskej lige, ale aj v súbojoch o Zlatú loptu. Svojmu úhlavnému rivalovi poslal pri otázke, či Portugalčanovi chýba Argentínčan, odkaz.

FOTO Mamma Mia! Divoké zápasy v Taliansku trhali nervy. Fanúšikovia vyzliekli hráča donaha!

„Nechýba mi, ale ja jemu možno trochu áno. Hral som v Anglicku, Španielsku, Taliansku, Portugalsku, za reprezentáciu, zatiaľ čo on zostal len v Španielsku. Možno on mňa potrebuje viac. Pre mňa je život výzva, mám to tak rád, rád robím ľudí šťastnými. Messi by mal urobiť to, čo ja a prijať výzvu. Ak je však šťastný tam, kde je, rešpektujem to. Je to skvelý hráč, skvelý chlap. Mne tu však nechýba nič. Toto je môj nový život a som šťastný,“ dodal Ronaldo.

Ronaldo prehovoril o Reale, Juventuse a poslal odkaz Messimu: Potrebuje ma viac ako ja jeho
Zdroj: Július Dubravay