Nie je to otázka tohto prestupového obdobia. Trend rastúcich cien za prestupy hráčov trvá už niekoľko rokov. Ronalda škrie najmä fakt, že kluby neváhajú zaplatiť za mladých talentovaných futbalistov desiatky miliónov. „V dnešnej dobe kluby dajú za mladých hráčov 100 miliónov eur bez toho, aby mal ten futbalista niečo poriadne za sebou. Vo futbale je oveľa viac peňazí. Brankári, alebo stopéri stoja 70, 80 miliónov eur. Nepáči sa mi to, ale v takom svete dnes žijeme. Trh je taký, musíme to rešpektovať," vyhlásil portugalský fenomén, ktorý prišiel minulé leto do Juventusu za 117 miliónov.

Držiteľ piatich Zlatých lôpt pre najlepšieho futbalistu Starého kontinentu sa v rozhovore pre portugalské periodikum len pousmial nad tým, že akú by mal hodnotu v čase, keď mal 25 rokov. Pri prestupe do Realu Madrid v roku 2009 prestupoval za čiastku 100 miliónov, čo bol vtedajší rekord. „To je ťažké spočítať. Ale ak dobrý brankár dnes stojí okolo 75 miliónov eur, tak hráč, ktorý toho dokázal toľko, čo ja, by musel stáť trikrát, štyrikrát viac," povedal sebavedomo CR7 pre portugalské médiá.

Znamená to, že dnes 34-ročný futbalista by ako 25-ročný prestupoval za približne 300 miliónov. Zatiaľ najviac stál Neymar pri odchode z Barcelony do PSG, 222 miliónov eur. Upozornil aj na to, že mladí hráči dostanú oproti minulosti všetko ako na tácke. „Dnešní mladí si myslia, že je všetko jednoduché. Kvalita života, domy, autá. Spôsob, akým sa obliekame. Myslia si, že to všetko padá z neba," nechal sa počuť portugalský futbalový génius. „Len talent ťa niekam nedostane, musíš pre to niečo urobiť, neustále tvrdo pracovať. Toto sa snažím svojim deťom odovzdať," dodal Cristiano Ronaldo.