Päťdesiatosemročného Mourinha v apríli odvolal anglický klub Tottenham Hotspur. Ani on však nedokázal "kohútom" zabezpečiť vytúženú trofej. Bude úspešnejší s "vlkmi"?"Po stretnutiach s vedením klubu som okamžite pochopil, aké majú ambície s AS Rím. Sú to rovnaké ciele, aké vždy motivovali mňa. Spoločne chceme vybudovať v nasledujúcich rokoch víťazný projekt. Presvedčila ma aj vášeň fanúšikov a už sa nemôžem dočkať budúcej sezóny. Dovtedy želám Paulovi Fonsecovi to najlepšie," povedal Mourinho na oficiálnom webe.

Rimania momentálne figurujú na siedmej priečke najvyššej talianskej súťaže a v prvom zápase semifinále Európskej ligy prehrali na pôde Manchestru United vysoko 2:6. "Angažovanie Joseho je veľký krok pri budovaní víťaznej mentality v našom klube," uviedli v spoločnom stanovisko prezident Dan Friedkin a viceprezident Ryan Friedkin. "Keď sme sa dozvedeli, že Jose je voľný, ihneď sme využili šancu osloviť jedného z najlepších trénerov všetkých čias," dodal generálny manažér AS Tiago Pinto.

Mourinho zakýval s burzou

Angažovanie "Special One" nebude mať len trénerský dopad na klub. Mourinho už dokázal zatriasť finančnou burzou. Ako informuje Yahoo akcie AS Rím po oznámení najatí Mourinha stúpli na milánskej burze o 26%. Je to najvyšší skok od novembra 2020. Pred zatvorením burzy o piatej poobede nárast klesol na 19%. 

Mourinho v minulosti koučoval aj FC Porto, londýnsku Chelsea, Real Madrid či Manchester United. V kariére má na konte 25 trofejí, z ligových titulov sa radoval v Anglicku, Španielsku, Taliansku i Portugalsku. Ako jeden z troch trénerov v histórii vyhral Ligu majstrov s dvoma klubmi (FC Porto - 2004, Inter Miláno - 2010). V Tottenhame pôsobil sedemnásť mesiacov a trofej nezískal.