Otvorený list skupiny fanúšikov ,,Curva Nord'', zverejnený na ich Facebook stránke, tvrdí, že fanúšikovia Cagliari vyjadrovali futbalistovi formu „rešpektu“ a, že Taliansko nemá problém s rasizmom:
„Je nám veľmi ľúto, že ste si mysleli, že to, čo sa stalo v Cagliari bolo rasistické,“ uviedla skupina.

„Musíte pochopiť, že Taliansko nie je ako mnoho iných severoeurópskych krajín, v ktorých je rasizmus skutočným problémom. Chápeme, že sa vám to mohlo zdať rasistické, ale nie je to tak,“ vyjadrili sa fanúšikovia.

Po incidente dvadsaťšesťročný Begičan zverejnil na svoju sociálnu sieť, že futbal ide ,,dozadu''. Po skórovaní z pokutového územia útočník stál a hľadel na fanúšikov za bránou - odkiaľ pochádzali pokriky. Jeho spoluhráč Milan Škriniar si dával prsty k ústam, otočený na fanúšikov Cagliari.

„V Taliansku používame niektoré spôsoby iba ako pomoc našim tímom a na to, aby sme znervóznili našich súperov, nie pre rasizmus, ale aby sme ich rozhodili. Sme multietnická organizácia fanúšikov a vždy vítame hráčov zo všetkých kútov. V minulosti sme to tak vždy používali s hráčmi iných tímov a pravdepodobne budeme aj v budúcnosti,'' napísala skupina.

„Nie sme rasisti a ani fanúšikovia Cagliari nie sú. Musíte pochopiť, že na všetkých talianskych štadiónoch ľudia fandia svojmu tímu, ale zároveň kričia aj na súperov. Nie pre rasizmus, ale pre pomoc svojmu tímu. Zvážte tento postoj talianskych fanúšikov ako prejav úcty toho, že sa vás boja a gólov, ktoré by ste mohli skórovať proti ich tímu. Nie preto, že vás nenávidia alebo sú rasisti,“ dodala skupina.