Floriani je synom Benitovej vnučky Allesandry, talianskej političky, televíznej osobnosti a bývalej herečky, ktorá sa v minulosti dostala aj do europarlamentu. „Nechcem to komentovať, radšej sa od toho držím stranou. Môj syn nechce, aby sa niekto miešal do jeho súkromného života,“ odbila otázky novinárov mama talentovaného futbalistu.

Jeho futbalové aj ľudské vlastnosti si pochvaľuje Mauro Bianchessi, Florianiho mládežnícky tréner. „Je to skromný chlapec, ktorý sa nikdy nesťažuje, dokonca ani keď nenastúpi. Mám ho rád, nie je síce zatiaľ ostrieľaný, ale vyzerá sľubne. A jeho problémové priezvisko? Nikdy som sa nerozprával s jeho rodičmi, jediná vec, na ktorej záleží, či si svojimi výkonmi zaslúži hrať. Na ničom inom.“

Mladý obranca verí, že pri jeho mene sa svet bude sústrediť hlavne na jeho futbalové schopnosti. „Tu v Laziu ma súdia podľa toho, ako hrám a nie preto, že moje priezvisko je Mussolini,“ komentuje samotný pravnuk talianskeho diktátora.

Floriani sa rozhodol používať obe priezviská, teda aj priezvisko svojho pradeda, ktoré má po mame. Sám tvrdí, že politika ho nezaujíma a sústredí sa len na futbal, a teda dúfa, že jeho priezvisko mu nesťaží kariéru a nenarobí mu problém.

Deti politikov v športe:

Katerina Tichonovová – dcéra ruského prezidenta Vladimira Putina (akrobatický rock‘n‘roll)
Robert Mugabe jr. - syn bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho (basketbal)
Al-Saadi Kaddáfí – syn bývalého líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího (futbal)
Antonio Castro – syn kubánskeho revolucionára Fidela Castra (bejzbal – lekár)
Valentin Ceaușescu – syn rumunského diktátora Nicolae Ceaușescu (futbal – prezident klubu)
Udaj Husajn – syn irackého prezidenta Saddáma Husajna (šéfoval futbalu v Iraku aj tamojšiemu olympijskému výboru)

Čo však môže spôsobiť problém, je spojenie mena Mussolini a Lazia Rím.

Tvrdé jadro tohto klubu sa nikdy netajilo príslušnosťou ku krajnej pravici, ktorú dlhoročne prejavujú na štadióne transparentmi aj pokrikmi.. V roku 2005 Paolo di Canio oslavoval vystretou pravicou smerom k chuligánom Lazia. „Som fašista, nie rasista,“ reagoval na pokutu, ktorú musel zaplatiť.

V roku 2018 chuligáni Lazia zahádzali ihrisko nálepkami Anny Frankovej oblečenej v drese rivala AS Rím s heslami „Fanúšikovia AS Rím sú Židia“. Anna Franková zomrela počas druhej svetovej vojny, známa je vďaka zverejneniu jej denníkov, ktoré napísala počas toho, ako sa aj s rodinou skrývala v Amsterdame.

Spojenie mena Mussolini a Lazia Rím tak môže spôsobiť problémy. „Pre Lazio je meno Mussolini veľká záťaž. Severná časť štadióna s ich fašistickými pozdravmi a pokrikmi nestráca čas na presadzovanie svojho charakteru. Je teda len otázkou času, keď začnú velebiť Benita Mussoliniho,“ zamyslel sa taliansky denník Il Fatto Quotidiano.

Takto strieľa góly syn Pavla Demitru: