Oslavy na štadióne Diega Maradonu trvali ešte aj dve hodiny po skončení zápasu. Fanúšikovia v meste pod Vezuvom ich nezažili 33 rokov, a tak si ich neváhali zopakovať, hoci tie najbúrlivejšie vypukli už vo štvrtok po rozhodujúcej remíze 1:1 na pôde Udinese. "Keď vidíte ten výbuch radosti, napĺňa vás šťastím, že ste pomáhali túto atmosféru vytvoriť. V uplynulé dni sme tuším ani nespali," priznal kouč Neapola Luciano Spalletti podľa AP.

Na štadióne sa tiesnilo 55.000 divákov, tisíce za jeho bránami. Osobitný potlesk dostal každý jeden z hráčov Neapola, vrátane slovenského reprezentanta Stanislava Lobotku. Pozíciu frontmana tímu nielen na trávniku, ale i na pódiu, potvrdil kapitán Giovanni Di Lorenzo. Ten zaspieval hymnu z Rockyho III - Eye of a tiger. Oslavy zavŕšil v nedeľu veľký ohňostroj. "Neapol je mesto zázrakov. Stať sa tu môže všetko, môže prísť aj ďalší titul, keď ma prinútite oň bojovať," dodal Spalletti.

Neapol získal tretí majstrovský primát v histórii. Predtým uspel aj v rokoch 1987 a 1990, ešte v ére legendárneho Diega Maradonu.