Ako to momentálne vyzerá v Sassuole? Dostanete sa v týchto dňoch von z bytu alebo len sedíte doma?

Je to zvláštny pocit byť doma zavretý celé dni, navyše keď ste sám. Žiaľ, musím to akceptovať. Von chodím len do obchodu a naspäť, vychádzky sú zakázané.

Ako riešite nákup potravín a zásoby? Je aj v obchodoch v Sassuole nedostatok niektorých potravín či toaletného papiera?

V karanténe som od 11. marca. Keď musím, idem si nakúpiť, samozrejme, mám na sebe rúško a rukavice. V Sassuole v obchodoch je dostatok potravín, ako keby sa nič nedialo. V tomto nie je problém.

Niektorí futbalisti situáciu nezvládajú, napríklad Romelu Lukaku úplne blázni, lebo nemôže nikam chodiť. Ako to zvládate vy a ako si krátite dlhé chvíle?

Myslím, že Lukaku nie je jediný a je nás takých viac. (smiech) Dá sa povedať, že skoro stále hrám playstation s kamarátmi, pozerám televízor alebo si varím a učím sa nové recepty.

Určite aj v karanténe cvičíte a udržujete sa vo forme, hoci je to iné ako behať na tréningu na ihrisku. Nepribrali ste na váhe?

Samozrejme, cvičím šesťkrát do týždňa. Nie je to síce také ako na ihrisku, ale hýbať sa musím. Využívam najmä bicykel, ktorý mám doma. Možno som za čas v karanténe pribral, ale nemám doma váhu. (smiech)

Nechceli ste odísť z Talianska na Slovensko, ako to v zahraničí urobilo množstvo ďalších slovenských športovcov?

Samozrejme, že som chcel, ale nebola taká možnosť a nezáviselo to len odo mňa.

Aké náročné je na psychiku čítať dennodenne o množstve nových prípadov nakazených a mŕtvych ľudí v Taliansku, kde je situácia kritická?

Priznám sa, že už neviem, čomu veriť, keď vidím všetky tie správy tu v Taliansku či na Slovensku. Sanitky počujem aj ja, každý deň minimálne desaťkrát. Je pravda, že to určite nie je jednoduché pre moju psychiku, ale musím to zvládnuť.

Kedy sa podľa vás vráti v Taliansku život do normálnych koľají a prečo situácia dospela do takých extrémov?

Verím, že to bude čo najskôr, hoci všetci vieme, že to nebude ľahké. Neviem posúdiť, prečo situácia dopadla takto zle. Možno preto, že Taliani celú situáciu podcenili...