Odchovanec Trenčína pôsobí v Neapole už tri roky, no až v tejto sezóne sa v systéme Luciana Spallettiho stal potichu jedným z najdôležitejších hráčov Partenopei. Lobotka odohral v tejto sezóne za Neapol takmer každú dostupnú minútu, práve on je tým, kto diktuje tempo a smer hry. Z apeninského polostrova idú na jeho adresu len slová chvály.

"Titulky zapĺňajú Osimhen a Kvaratšelija, no Lobotka je ten, kto v tichosti riadi šou. Určuje tempo, je metronóm stredu poľa. Vďaka nemu vyzerá futbal jednoducho," napísal o slovenskom futbalistovi portál Top Bins Talk, ktorý sa venuje analýzam a rozborom.

Pri nedávnej výhre nad Cremonese pokazil Lobotka len dve z 54 prihrávok. „Úspešnosť prihrávok 94 %… Videl som len jedného, kto to zvládal lepšie. Bol to Xavi z Barcelony s 97 %. Iniesta a Xavi sú neporovnateľní, ale Lobotka je pre Neapol rovnako dôležitý, ako boli tí dvaja pre Barcelonu,“ prirovnáva Lobotku k legendám bývalý hviezdny taliansky zakončovateľ Antonio Cassano.

„Tieto prirovnania sú krásne a som na ne hrdý. Xavi a Iniesta sú dvaja hráči, ktorých som vždy obdivoval aj preto, že rovnako ako ja vždy hrali tímovo a pôsobili dojmom, že chcú pomôcť tímu k víťazstvám,“ reagoval na margo prirovnania k legendám Lobotka v rozhovore pre Il Mattino.

Na nasledujúcej strane sa dozviete o tom, či v Neapole veria, že konečne získajú titul po dlhých rokoch, ako vidí šance samotný Lobotka a prezradil aj, aké náročné boli začiatky v drese SSC.