Prvou obeťou a dokonca dobrovoľnou je tréner Antonio Conte. Päťdesiatjedenročný rodák z Lecce nemal podľa medializovaných informácií záujem spolupracovať na zmene, ktorá údajne čaká na klub v budúcej sezóne. „Chcú čo najviac ušetriť pri nákupe nových hráčov, na platoch a tiež získať pri predaji svojich najdrahších futbalistov. To je prístup, aký Conte považuje za nezlučiteľný s ambíciami hrať v Európe na najvyššej úrovni," napísala agentúra AFP. Úspešný kouč neodchádza naprázdno, ale s odstupným sedem miliónov eur, čo je necelá polovica z jeho ročného platu 13 miliónov eur. Kontrakt mal platný ešte na jednu sezónu.

To sú pravdepodobne posledné peniaze navyše, ktoré čínsky akcionár klubu spoločnosť Suning na klub vynaloží. Spoločnosť má veľké finančné problémy a ukončuje svoje sponzorské činnosti, kde sa len dá. Vo februári preto rozpustil čínsky klub Jiangsu Suning napriek tomu, že je úradujúcim čínskym majstrom. Oficiálne preto, že sa nenašli peniaze na udržanie klubu. Ani v Interi to nie je jednoduché. Klub za poslednú sezónu vyprodukoval stratu 120 miliónov eur. Aj titul ich vyšiel poriadne draho. Za posledných päť rokov je transferová bilancia modro-čiernych v mínuse 354 miliónov eur. S tým súvisí aj zvyšovanie platov hráčov, ktoré za toto obdobie narástli o 74 miliónov eur, čo je najviac v celej Serii A.

Ešte pred ziskom titulu sa stretol prezident klubu Zhang Jindong s ďalšími predstaviteľmi Interu i Contem a diskutovali o budúcnosti tímu. Ihneď sa vynorili správy o tom, že vedenie požiadalo hráčov, aby odmietli bonusy, na ktoré mali nárok. Inter tieto správy poprel. Contemu na stretnutí mali oznámiť, že pred novou sezónou neplánujú dávať peniaze na posily. Tréner ich žiadal, aby nepredávali aspoň dôležitých hráčov mužstva. Ani to mu však nevedeli sľúbiť. Klub očakáva, že v lete zarobí na prestupoch od 80 do 100 miliónov eur a zníži platy o 20%. Zo San Sira teda môže odísť aj Milan Škriniar, o ktorého služby je záujem v celej Európe. Contemu tak odporučili, aby aktívnejšie pracoval s mladšími a lacnejšími hráčmi. Fanúšikovia Interu zareagovali na turbulentné zmeny veľmi rýchlo a na sídlo klubu vyvesili transparent: „Nedotýkajte sa trénera, personálu a hráčov!“