Berni dostal od disciplinárnej komisie najvyššej talianskej futbalovej súťaže dištanc na jeden zápas. Talianskeho brankára totiž rozhodca vykázal v 69. minúte nedeľného súboja 28. kola Serie A na ihrisku Parmy, kde Inter vyhral 2:1. Berni si totiž nevyberal slovník a musel zákonite pykať. „V 23. minúte druhého polčasu ako náhradník vyslovil neúctivý výraz smerom k rozhodcovi, čo neušlo pozornosti štvrtého arbitra,“ píše sa v rozhodnutí disciplinárky.

Na takomto incidentne nie je nič nezvyčajné, nakoľko sa stáva, že hráč z lavičky dostane po slovných, alebo iných atakoch rozhodcov červenú kartu a musí sa porúčať do šatne, aj keď neodohral ani minútu. Berni však púta pozornosť tým, že počas neuveriteľných šiestich rokoch, ktoré pôsobí v Miláne doposiaľ neodchytal ani minútu v ligovom zápase za Inter.

Tommaso je v hierarchii Interu až tretí brankár za Samirom Handanovičom a Danielem Padellim. Pre mnohých je teda zarážajúce, že dlhé roky nemá motiváciu zmeniť pôsobisko a začať chytať aj v súťažných zápasoch. V minulosti pritom obliekal aj dresy Wimbledonu, Lazia Rím, Bragy či FC Turín. Miestne médiá zistili, že má k tomuto „ničnerobeniu“ prispôsobené aj platobné podmienky.

Podľa dostupných zdrojov Berni zarába v oblasti 185-tisíc eur ročne ročne a 3 700 eur týždenne. Pri porovnaní sa s jeho slávnymi kolegami, ako napríklad Romelu Lukaku, ktorý si týždenne pripíše na účet 275-tisíc či Christian Eriksen s týždenným platom 170-tisíc ide v skutočnosti o drobné.