Ibrahimovičovi sa s Rossoneri končí po sezóne platnosť kontraktu. V októbri bude mať už 41 rokov a má za sebou náročnú operáciu kolena, ktorá ho z hry vyradí na zhruba osem mesiacov. V aktuálnom ročníku naskočil legendárny Švéd len do 23 zápasov, väčšinou však ako striedajúci hráč. Celá sezóna bola poznačená zraneniami, napriek tomu sa mu podarilo streliť osem gólov a na tri prihrať. Veľkým prínosom bol však v kabíne, kde mal pozitívny vplyv na spoluhráčom, ktorým vštiepil víťaznú mentalitu. Pre mužstvo tak je prínosom aj keď zrovna nemôže byť priamo na ihrisku.

Čo bude ďalej?

Ibrahimovič už nemusí nikomu nič dokazovať, vo svojich 40 rokoch je stále vo výbornej forme a nebyť zranení tak patrí medzi najlepších hráčov ligy. Aká bude teda jeho ďalšia budúcnosť? "Dohodli sme sa, že sa stretneme o 14 dní. Z toho, čo som vyrozumel, má záujem hrať ďalej. Uvidíme, čo sa stane," povedal Maldini v rozhovore pre Gazzetta dello Sport.

Maldini zároveň potvrdil, že aktuálny taliansky šampión plánuje v lete priviesť posily, ktoré by pomohli tímu v s obhajobu titulu a tiež v Lige majstrov. Maldini prezradil, že čoskoro klub predstaví prvú posilu, je ňou útočník Liverpoolu Divock Origi.