Neapol doplatil na minulotýždňový zápas s Janovom, teda s tímom, ktorý je najviac postihnutý koronavírusovou infekciou. Janovský klub má momentálne už viac než 20 infikovaných hráčov a členov klubu. SSC po tomto stretnutí zaznamenal tri pozitívne prípady. Najprv mal pozitívny test poľský stredopoliar Piotr Zielinski, následne potvrdili nákazu aj u člena realizačného tímu "Partenopei" Giandomenica Costiho. Sobotňajšie testy odhalili ochorenie COVID-19 aj u stredopoliara Eljifa Elmasa. Neapol, za ktorý hráva aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, bol napriek tomu pripravený odcestovať na nedeľný zápas, no miestne úrady mu to "zatrhli".


Juventus hlási COVID-19 u dvoch zamestnancov klubu, ktorých okamžite poslal do izolácie, napriek tomu sa pripravuje na najbližšie stretnutie bez ďalších obmedzení. "Juventus FC oznámil, že A-tím nastúpi na nedeľný zápas s Neapolom so začiatkom o 20.45 h, ako je to dlhodobo naplánované v kalendári," uviedol turínsky klub vo svojom vyhlásení. Už predtým informoval, že nakazení nie sú hráči ani členovia trénerského štábu.

Vedenie Serie A zápas neodložilo a naďalej trvá na jeho konaní. To pravdepodobne bude znamenať, že Neapol prehrá duel kontumačne 0:3. Najvyššia talianska súťaž má v týchto prípadoch podobné pravidlá ako Európska futbalová únia (UEFA). Ak má tím k dispozícii 13 zdravých hráčov vrátane aspoň jedného brankára, zápas sa môže uskutočniť, uviedla agentúra AP.