- : -
20. 05. 20:15
Skupina B
- : -

FOTO Juventus získal 37. talianský ligový titul: Majstrovským oslavám velil Ronaldo so šampanským

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín sa po sobotňajšej domácej výhre nad Fiorentinou (2:1) stali ôsmykrát v sérii šampiónmi talianskej Seria A. "Stará dáma" má päť kôl pred koncom súťaže 20-bodový náskok pred druhým Neapolom. Majstrovské oslavy vypukli priamo na hracej ploche. Velila im najväčšia hviezda tímu Cristiano Ronaldo.

Pozrite si zábery z osláv zisku majstrovského titulu hráčov Juve

Náplasťou na neúspech v Lige majstrov je pre futbalistov Juventusu zisk ligového titulu. Pre "starú dámu" je to celkovo už 37. titul majstra Talianska. Cesta za skompletizovaním ligového primátu sa však nerodila ľahko, keďže domáci futbalisti otáčali nepriaznivé skóre už od úvodu zápasu.

Vo vnútri pokutového územia sa dostal k odrazenej lopte Nikola Milenkovič a bez problémov poslal Fiorentinu do vedenia už v 6. minúte. Miralem Pjanič v 37. minúte poslal presný center na hlavu Alex Sandra, ktorý gólom stanovil nerozhodné polčasové skóre. Výhru domácim priniesla 53. minúta, keď si po Ronaldovom prieniku strelil vlastný gól German Pezzella. V drese hostí odohral celý duel slovenský obranca Dávid Hancko.

Mohlo by vás zaujímať

Hráči bojkotujú sociálne médiá: Chcú väčšiu ochranu pred rasizmom

Športový riaditeľ nemeckého veľkoklubu s pokutou: Bude pykať za nešportové správanie voči rozhodcom!

Kmotrík prehovoril o odchode Ševelu zo Slovana: Takáto je pravda!

Autor: lum, TASR