Doposiaľ sa škoda odhaduje na 70 miliónov eur, no vyzerá to tak, že postupom času bude ešte väčšia. Pri dohratí sezóny bez fanúšikov na tribúnach by sa mohla strata vyšplhať až na 150 miliónov. V prípade úplného kolapsu by táto čiastka narástla až na neuveriteľných 700 miliónov eur.

Niečo také sa, samozrejme, musí dotknúť aj hráčov, ktorým kluby skresajú platy. V zákulisí sa hovorí o tom, že plat každému hráča v Serii A sa bude riešiť individuálne. „Percento zníženia miezd v prípade hráčov najvyššej súťaže bude vyššie, ako v pri futbalistoch z nižších líg,“ vysvetľujú niektoré talianske média. Taký Cristiano Ronaldo, ktorý od roku 2018 oblieka dres Juventusu Turín a jeho ročná gáža predstavuje 31 miliónov eur, by mohol prísť dokonca až o tretinu!

V nemeckej Bundeslige už existuje príklad, ktorý ponúkla Borussia Moenchengladbach. Sami hráči si znížili mzdy. „Tím ponúkol odmietnutie časti platu, ak to pomôže klubu a ostatným zamestnancom,“ uviedol Max Eberl, športový riaditeľ Borussie, ktorá týmto opatrením ušetrí jeden milión eur mesačne.