Yeo Moriba Pogbová, matka Paula Pogbu a dvojčiat Mathiasa a Florentina, je hlavou rodiny, ktorá sa zaslúžila o ich úspech. 

Yeo sa narodila v Guinei, no presťahovala sa do Paríža, kde v malom byte na predmestí, vychovávala troch synov. S manželom sa rozdelili, keď mal Pogba len tri roky. Ten synov podporoval, no starostlivosť zostala na matke: ,,Nebolo to jednoduché, ale keď máte chlapcov, na ktorých ste sama, musíte byť veľmi striktná. Striktná a zároveň láskavá,'' povedala Pogbová pre Fifa.com

Yeo Pogbová so synom.
Yeo Pogbová so synom.
Zdroj: Matthias Hangst

Keď mali chlapci 5 rokov hrali v miestnom futbalovom tíme: ,,Ja som hrala veľa rôznych športov, ale vybrala som si futbal. Vytvorili sme tím a bola som jeho kapitánkou. Možno to bolo geneticky odovzdané na moje deti, neviem,'' hovorí o láske k športu matka troch futbalistov.

Paul bol o tri roky mladší ako jeho bratia, no ako sa ukázalo najtalentovanejší. Keď mali dvojčatá 16 rokov presťahovali sa do Španielska, aby sa pripojili k akadémii Celty Vigo, zatiaľ čo Paul bol v akadémii Le Havre: ,,Jeden víkend som navštívila Paula, ďalší víkend dvojičky. Poskytovala som im podporu, pretože nie je jednoduché opustiť rodinu,'' vysvetľuje.

Paul Pogba s matkou Yeo Pogbovou.
Paul Pogba s matkou Yeo Pogbovou.
Zdroj: Matthias Hangst

V roku 2009 objavil Manchester United v talentovanom tínedžerovi Paulovi potenciál a zobral ho z Le Havre. To bolo obdobie, keď Yeo urobila najväčšiu obetu. V tom čase mal Pogba šesnásť.

„Prestala som pracovať, aby som mohla byť s ním, pretože sme zvyknutí byť stále spolu, chcela som zostať po jeho boku. Mojou prácou na plný úväzok je on,“ pripomenula si situáciu Yeo. 

,,Moje deti sú moji priatelia. Hovoríme si všetko. Vždy im poviem, že môžu dosiahnuť čokoľvek, ale musia byť opatrní, pretože život je komplikovaný. Poviem im to teraz a poviem im to aj v budúcnosti. Pokiaľ budem na žive, budem im ukazovať cestu,'' hovorí o vzťahu so synmi.

Rodina oslavuje víťazstvo na Majstrovstvách sveta vo futbale 2018.
Rodina oslavuje víťazstvo na Majstrovstvách sveta vo futbale 2018.
Zdroj: Laurence Griffiths

Držitel titulu majstra sveta kúpil matke za jej obetu nový byt v Paríži: ,,Myslím si, že moje deti ma rešpektujú a sú so mnou spokojné, pretože mi vždy hovoria,že vďaka mne sú dnes tam kde sú,'' dodala.