Nemenej zaujímavé taktiež je, že Suarez v rozhovore pre Bleacher Report zostavil spomínaný rebríček výlučne z futbalistov pochádzajúcich z Južnej Ameriky.

Na piatom mieste sa umiestnil Romário, ktorý mal v roku 1994 leví podiel na titule majstrov sveta pre Brazíliu. Okrem toho s kanárikmi dvakrát triumfoval aj v Copa America a počas svojej takmer štvrťstoročie trvajúcej kariéry nastrieľal viac ako 1000 gólov.

Štvrtú priečku v Suarezovom rebríčku zastáva dvojnásobný majster sveta z rokov 1994 a 2002, Brazílčan Ronaldo. „Prvý Ronaldo, brazílsky Ronaldo. Nechýbalo mu nič. Bol to dobrý, rýchly aj inteligentný hráč a zároveň skvelý zakončovateľ,“ povedal Uruguajčan na margo dvojnásobného držiteľa Zlate lopty pre najlepšieho futbalistu planéty.     

Na tretie miesto zaradil svojho krajana Diega Forlana, a to najmä z toho dôvodu, že sa pri ňom veľa naučil. „Skvelý útočník, ktorý rád strieľal, no zároveň hral za každých okolností pre tím,“ v skratke opísal jeden zo svojich futbalových vzorov útočník Barcelony.     

Na druhej priečke figuruje Argentínčan a zároveň Suarezov veľký idol z detských čias Gabriel Batistuta. „Ako malý chlapec som práve jeho najviac obdivoval. Skutočne dobrá deviatka, navyše so skvelými priamymi kopmi. Okrem toho sa mi páčil aj jeho charakter,“ nešetril slovami chvály na dnes už 50-ročného niekdajšieho obávaného kanoniera.

A kto je na čele rebríčka? Asi nikoho nezaskočí, že je to Lionel Messi. „Bolo to jednoduché rozhodnutie, nebolo nad čím vôbec rozmýšľať.“ Útly Argentínčan je šesťnásobným držiteľom Zlate lopty, štyrikrát sa tešil z celkového triumfu v Lige majstrov a na konte má aj desať titulov v španielskej najvyššej súťaži. Impozantná je taktiež jeho strelecká bilancia, keď v 701 zápasoch nastrieľal neuveriteľných 614 gólov. Suarez sa stretol s Messim v Barcelone v roku 2014, odkedy v drese Kataláncov zaťažil kontá súperov 187-krát.