V prípravnom kempe v súvislosti s ochorením COVID-19 nenastali komplikácie a všetci členovia slovenskej delegácie v stredu odleteli do Ruska s negatívnymi výsledkami PCR testov: "Bublina je zabezpečená hlavne preventívnymi opatreniami ako izolácia futbalového tímu v samostatnom hoteli a tréningovom centre. Taktiež musia byť zabezpečené všetky epidemiologické opatrenia ako dezinfekcia priestorov, nosenie respirátorov, dezinfekcia rúk a dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti od externého personálu. Taktiež je v rámci reprezentačného tímu vykonávané pravidelné testovanie v zmysle UEFA Return to Play protokolu počas organizácie futbalových zápasov a v prípade nevyhnutných potrieb aj antigénové testovanie."

Všetko ide podľa plánu

Problémom sa nevyhli súperi Slovenska v E-skupine ME 2020, prípady koronavírusu sa objavili v mužstvách Španielska i Švédska. V španielskom výbere vyšli pozitívne testy Sergiovi Busquetsovi a Diegovi Llorentemu, v jeho prípade však kontrolný test v stredu nepotvrdil infekciu a zrejme išlo o falošnú pozitivitu. Zo Švédov sa nakazali Dejan Kuluševski a Mattias Svanberg. France mohol skonštatovať, že zatiaľ sa u Slovákov nevyskytli žiadne neočakávané okolnosti: "Všetko ide podľa plánu. Kladieme dôraz na prevenciu a individuálnu zodpovednosť každého člena výpravy. Vieme, kde sú riziká, a chceme sa im vyhnúť."

Šampionát sa uskutoční v jedenástich mestách v jedenástich krajinách a na všetky štadióny budú mať v určitej miere prístup aj diváci. Dôležitá preto bola komunikácia s Európskou futbalovou úniou (UEFA) a vzhľadom na dejiská zápasov E-skupiny aj s úradmi v Rusku a Španielsku. "Komunikácia v Petrohrade so zástupcami UEFA a miestnymi úradmi funguje plne profesionálne. Organizátori majú skúsenosti z majstrovstiev sveta 2018 v Rusku, takže veľa vecí sa vybavuje plynulo a bez problémov. Najväčší dôraz sa samozrejme kladie na dodržiavanie epidemiologických opatrení, ktoré sa však postupne uvoľňujú. Avšak, stále je tu výstražný prst a zástupcovia UEFA kladú dôraz na dodržiavanie UEFA covidového protokolu. Nikto sa nechce vrátiť do situácie vo futbale spred pár mesiacov," povedal France a prezradil, na čo sa momentálne sústredí najviac: "Na bezpečnosť (safety a security) a komfort pre tím v Petrohrade. Všetci spolu tvoríme jeden tím, ktorý sem prišiel odovzdať dobré meno slovenského futbalu."

O sokolov je záujem

V Petrohrade odohrá Slovensko stretnutia s Poľskom (pondelok 14. júna o 18.00 SELČ) a Švédskom (piatok 18. júna o 15.00 SELČ). Do Sevilly sa presunie na duel proti domácemu Španielsku (streda 23. júna o 18.00 SELČ). France a SFZ už vedia, že na zápasy sa v hojnom počte chystajú aj fanúšikovia spod Tatier: "Máme kompletné informácie o predaji vstupeniek od UEFA na naše zápasy a teší nás, že fanúšikovia majú vysoký záujem prísť podporiť slovenskú futbalovú reprezentáciu."