Ofenzívna stredopoliarka sa síce narodilav New Yorku, kde jej rodičia v tom čase žili, no puto jej rodiny so Slovanom je späté už dlhé roky. Jej babka totiž na starom Tehelnom poli pracovala a po návrate jej rodiny z USA v priestoroch štadióna dokonca istý čas bývala. V najslávnejšom slovenskom klube prešla všetkými vekovými kategóriami od mladších žiačok až po ženy, celkovo v belasých farbách strávila deväť rokov.

Vďaka svojím výkonom sa postupom času prepracovala aj do reprezentácie SR do 19 rokov, a práve v jej drese padla do oka španielskemu futbalovému agentovi. „Stalo sa tak vlani v októbri na kvalifikačnom turnaji v Macedónsku. Napísal mi, začali sme komunikovať a po istom čase mi ponúkol spoluprácu. S jeho agentúrou som podpísala dvojročnú zmluvu a následne sa prišla ponuka prestupu do Ovieda,“ vysvetlila pre web Slovenského futbalového zväzu talentovaná futbalistka.

Technicky vynikajúco vybavená hráčka podpísala zmluvu s klubom, v ktorom v minulosti zanechala výraznú stopu azda najväčšia ikona novodobej belasej histórie Peter Dubovský. „Keď klub oznámil na sociálnej sieti a na webe môj príchod, všade ho pripomínali,“ povedala Victoria Kalabérová, ktorá sa narodila takmer na deň presne rok po tragickej smrti našej futbalovej legendy. Či aj o nej budú v Oviede rozprávať aj po desaťročiach, je teraz iba na nej.