Futbalisti Realu Madrid sa prebojovali na čelo poradia najvyššej španielskej súťaže. V nedeľnom stretnutí 30. kola vyhrali na pôde Realu Sociedad San Sebastian 2:1, v tabuľke majú rovnaký počet 65 bodov ako obhajca titulu FC Barcelona, no disponujú lepšou bilanciou vzájomných zápasov. Pokiaľ "biely balet" vyhrá zostávajúcich osem ligových zápasov, bude sa môcť tešiť z celkovo 34. majstrovského titulu v klubovej histórii a prvého od roku 2017.

Domáci držali s favoritom krok až do druhého polčasu, potom však v 50. minúte Junior Vinicius pri prieniku do šestnástky spadol a hlavný rozhodca po konzultácii s VAR nariadil jedenástku. Sergio Ramos ju bezpečne premenil a zaznamenal 68. ligový gól v kariére, vďaka čomu prekonal rekord bývalého hráča Barcelony Ronalda Koemana a stal sa najlepšie skórujúcim obrancom v histórii španielskej súťaže. Vzápätí však musel pre zranenie kolena opustiť hraciu plochu. V 70. minúte poslal hostí do dvojgólového vedenia Karim Benzema. Jeho zásah, ktorý odobril VAR, sa ukázal ako víťazný, keď v 83. minúte skorigoval Mikel Merino.