Už v polovici budúceho roka má byť dokončená rozsiahla rekonštrukcia slávneho štadióna Santiaga Bernabeua, ktorý je domovským stánkom najúspešnejšieho futbalového klubu sveta, Realu Madrid. A že investícia za vyše 800 miliónov eur prinesie revolučné novinky dokázal klub na zverejnenom videu. 

Štadión Realu Madrid.
Štadión Realu Madrid.
Zdroj: realmadrid.com

Jeho súčasťou je dômyselné a unikátne riešenie starostlivosti o hraciu plochu. Po odohratí zápasu sa totiž dokáže trávnik zložiť do niekoľkých pásov, o ktoré je dokonale postarané. Majú špeciálnu ventiláciu, klimatizáciu, závlahový systém, LED osvetlenie a terapiu ultrafialovým žiarením. Navyše o kontrolu sa pravidelne stará kamerový systém, aby bol trávnik vždy v dokonalom stave. 

Vynovený štadión Realu Madrid bude môcť vo veľmi krátkom čase meniť povrchy tak, aby sa na ňom mohli uskutočňovať aj zápasy amerického futbalu, basketbalové či tenisové súboje. Vychytávkou bude tiež päť luxusných reštaurácii umiestnených pod strechou arény.  Práce na štadióne majú finišovať v júni 2022 a všetko má byť pripravené pre sezónu 2022/23.