Tridsaťpäťročný útočník odišiel pre dvoma rokmi z katalánskeho veľkoklubu, ktorý si ho nemohol dovoliť udržať. Argentínčan sa s Barcelonou rozlúčil v slzách, po vyše dvoch dekádach opustil Camp Nou a zamieril do Paríža Saint-Germain. Messimu sa po tejto sezóne skončí zmluva s francúzskym majstrom a otvorene sa hovorí o jeho odchode z PSG. Jeho pozícii v klube nepridala ani nedávna suspendácia za nepovolený výlet do Saudskej Arábie. Okrem návratu do Barcelony ho spájajú aj s možným angažmánom v Saudskej Arábii.

"Budem s ním hovoriť. Neexistujú žiadne pochybnosti o tom, že ak by sa Messi vrátil, nášmu tímu by to veľmi pomohlo. To som povedal aj prezidentovi klubu Joanovi Laportovi. Túto sezónu sme vyhrali titul, ktorý má pre nás obrovskú cenu, pretože sme to dokázali bez najlepšieho futbalistu tohto klubu a sveta," povedal Xavi.

Xavi odpovedal aj na otázku, či by po príchode kapitána úradujúcich majstrov sveta zmenil taktiku: "Nie, hrali by som rovnakým štýlom. Messi môže hrať na rôznych pozíciách. Má pred sebou ešte niekoľko rokov na vysokej úrovni. Záleží len na ňom, či sa chce vrátiť späť do klubu."