Z toho, ako sa katalánsky veľkoklub po úspešných rokoch k nemu zachoval, boli nešťastní fanúšikovia, no najmä on sám. „Mrzelo a škrelo ma to, čo mi bolo povedané. Vraj som starý a nemôžem hrať na vrcholovej úrovni za top tím. Barcelona ma jednoducho vykopla a na rozlúčku mi ľudia z klubu oznámili, že už som viac nebol v ich plánoch. Sklamalo ma to,“ priznal Luis Suárez.

Uruguajský útočník odohral v drese Kataláncov 283 zápasov, v ktorých nastrieľal 195 gólov a pridal 113 asistencií. „Zaslúžil som viac rešpektu. Ak by som za tri či štyri sezóny v Barcelone nič neukázal, pochopil by som to. Ale v každej sezóne som dal cez dvadsať gólov, pričom v tejto štatistike bol lepší len Messi,“ pokračoval jeden z najlepších futbalistov súčasnosti, ktorého o konci v Barcelone informoval tréner Ronald Koeman cez telefón.

Suárez dlho bez klubu neostal, siahlo po ňom konkurenčné Atlético Madrid. „Najťažšie na tom bolo to, že s rodinou žijete na jednom mieste šesť rokov a zrazu príde moment, kedy musíte deťom oznámiť, že odchádzame. To bolo naozaj najťažšie, keďže deti mali v Barcelone už svojich kamarátov a isté spôsoby. Dnes však moja rodina cíti, že som šťastný, a to je hlavné,” dodal rodák z uruguajského Salta, ktorý v aktuálnej sezóne odohral za Atlético 20 ligových duelov, v ktorých 16-krát skóroval.