Reprezentant Španielska do 21 rokov sa stal súčasťou Barcelony pred začiatkom aktuálneho ročníka, no pred dvomi rokmi to skúšal aj v konkurenčnom Reale Madrid. „Na katastrofálnom ihrisku vtedy nemohol ukázať svoje skutočné schopnosti. Teraz vletel na scénu v drese Barcelony a má pred sebou obrovskú kariéru. Zatiaľ čo iní futbalisti v jeho veku sa snažia usadiť v mládežníckych tímoch, Pedri to robí v prvom tíme katalánskeho veľkoklubu a ide mu to parádne,“ napísal pred pár dňami o rodákovi z Tenerife španielsky denník Marca.

Pedri prišiel do Barcelony z druholigového Las Palmas za 5 miliónov eur. Odvtedy naskočil v jej farbách do trinástich duelov, vrátane troch stretnutí Ligy majstrov. A práve po jednom z nich, konkrétne na ihrisku Juventusu Turín, kde Barca triumfovala 2:0, sa na jeho adresu niesli samé chválospevy. „Zrodila sa hviezda,“ písal denník Marca, za ktorým priveľmi nezaostával ani taliansky La Gazzeta dello Sport: „Pedri potvrdil, že má schopnosti na to, aby si otvoril cestu v tak veľkom klube, ako je Barcelona.“

Komplimentmi na 17-ročné ucho však nešetrili ani ostatní. „Aký nádherný futbalista. V hre čistý, nikdy nenudí. Gratulujem,“ pridal svoj názor na Twitteri legendárny záložník Juventusu Claudio Marchisio. Anglické médiá pre zmenu poukazujú na jeho skromnosť, osobnosť a talent. A aj tieto vlastnosti si na svojom zverencovi váži tréner Koeman, ktorý mu dopraje dostatok priestoru na ihrisku. No či to aj on raz dotiahne tam, kam oni dvaja, je momentálne otázne.

Má pred sebou ešte veľmi dlhú cestu a nebolo by nič výnimočné, keby v jeho veku podával nevyrovnané výkony. Každopádne, niet pochýb o tom, že Barcelona má vo svojom kádri ozajstný diamant, ktorý má všetky predpoklady na to, aby to raz dotiahol možno aj tam, kam jeho súčasný učiteľ z barcelonského stredu poľa – Lionel Messi. Čo myslíte, podarí sa mu to?