Ronaldo vyvolal hystériu, že odchádza: Zostanem v Madride, ak...

Tagy
+ 1.Španielsko + Real Madrid
Tipujte s Fortunou

MADRID - Ťažko sa tomu verí, ale Cristiano Ronaldo chce opustiť Real Madrid. Na svete sa azda nenájde tím, ktorý by ho nechcel vo svojom útoku. Zamestnať ho môžu však len tí najbohatší, ktorých by sme mohli spočítať na dvoch rukách. Výkupná klauzula zo zmluvy Portugalčana je astronomická jedna miliarda. „Biely balet“ by však poľavil z tejto zvrátenej sumy, za koľko by teda mohol Ronaldo zmeniť dres?

Obrovský šok v Španielsku: Najväčšia hviezda Realu Madrid chce opustiť klub

Aktuálneho majstra Európy, Španielska a víťaza Ligy majstrov pred pár dňami obvinili z daňových únikov. Španielskemu kráľovstvu dlží vraj viac ako 14 miliónov eur. Reakcia Ronalda? Chce dať zbohom Pyrenejskému polostrovu. Ihneď sa začali skloňovať čínske kluby a možný sa zdá aj návrat do Manchestru United. Práve pri „diabloch“ Ronaldo vystrelil do veľkého futbalu ako raketa.

Portugalčan už má 32 rokov a očakáva sa, že jeho forma bude skôr stagnovať ako stúpať. Napriek tomu Real Madrid môžu z neho urobiť najdrahšieho hráča histórie. „Ronaldo má s Realom kontrakt ešte na štyri roky, ale Madridčania by ho boli ochotní pustiť za 157 miliónov eur,“ napísala pred pár dňami španielsky denník Marca. Real túži získať zázračné francúzske dieťa Kyliana Mbappeho. To by mu na ofenzívne eso AS Monako mohlo stačiť.

Tvrdé obvinenia na adresu Ronalda: Hviezde Realu Madrid hrozí väzenie!

Na štadióne Santiaga Bernabeua musia telefóny v týchto dňoch vyzváňať nepretržite. Ponuky sa len tak hrnú. S tou najzaujímavejšou prišiel práve bývalý zamestnávateľ z Old Traffordu. „Manchester ponúka brankára Davida de Geu a 210 miliónov eur za Cristiana Ronalda a ešte jedného hráča „pusiniek“,“ hlási magazín Tuttosport. Tým hráčom by mal byť útočník Alvaro Morata, ktorý má však teraz iné problémy. V sobotu sa totiž oženil. Ani táto ponuka však neprekonáva Číňanov. Tí sú ochotní zaplatiť za Ronalda 350 miliónov eur. Na jeho plat chcú obetovať viac ako 21 miliónov za sezónu.

Možno ani samotný Ronaldo netušil, aký vyvolá rozruch svojím vyhlásením o odchode a snaží sa tlmiť vášne. „Ak Real zaplatí Ronaldov dlh na daniach, tak je Cristiano rozhodnutý v Madride zostať,“ znie 14-miliónové ultimátum z Portugalčanovho tábora podľa The Mirror. Navýši sa teda suma, ktorú zaplatil „biely balet“ za služby Ronalda, o ďalšie miliónov alebo im rodák z Madeiry zamáva na rozlúčku? Prestupové leto teda môže byť aj vďaka Ronaldovi poriadne horúce.

Autor: mtr, foto TASR
Galéria (1)