Úradujúci majster nenašiel recept na prekonanie pozornej obrany Sevillčanov, ktorí bojujú o Európsku ligu UEFA, v útoku mu chýbal moment prekvapenia. Vytúžený gól nepriniesol ani príchod Edena Hazarda, ktorý vybehol na trávnik na poslednú štvrťhodinu. Zraneniami sužovaný Belgičan nastúpil iba na druhý ligový zápas v priebehu uplynulých troch mesiacov.
      
"Mrzí ma, že sme stratili dva body. V útoku nám chýbala väčšia kreativita, pred súperovou bránkou sme neboli príliš nebezpeční. Máme veľkú maródku, no to nie je výhovorka. V utorok v úvodnom semifinále Ligy majstrov proti FC Chelsea musíme podať oveľa lepší výkon, ak chceme pomýšľať na úspešný výsledok," uviedol tréner Realu Zinedine Zidane.
      
Francúzskemu koučovi okrem kapitána Sergia Ramosa chýbali Toni Kroos, Ferland Mendy, Federico Valverde i Lucas Vazquez. "Dúfam, že aspoň Kroos s Mendym budú do utorka fit, čakajú ich ešte vyšetrenia, Potešil ma návrat Edena Hazarda. Myslím si, že hral dobre, s iskrou a energiou. Dôležité je, že konečne necíti žiadnu bolesť. Ak je zdravý, je pre mužstvo veľmi užitočný. Určite ho v tejto sezóne ešte budeme potrebovať," dodal kouč "bieleho baletu.
      
Podľa obrancu Daniho Carvajala je boj o titul stále otvorený: "Je jasné, že remíza s Betisom je pre nás krok späť. Išli sme do zápasu s cieľom získať tri body, no nepodali sme optimálny výkon. Kalendár je nabitý a trápia nás zranenia. Tréner robí, čo môže, snaží sa rotovať mužstvo, no má to veľmi náročné. Nevyužili sme šancu dostať Atletico Madrid a FC Barcelona pod tlak. Do konca súťaže je však ešte päť kôl, stále je v hre 15 bodov."